Zprávy

Published on Prosinec 3rd, 2013 | by redaktor

10 log se skrytým poselstvím

Všimli jste si, že značky jsou stavěny tak, aby odrážely identitu firmy a vryly se do paměti tak rychle, jak je to jen možné? Obrovským důvodem je rychlost, se kterou se na značky díváme a nemáme čas si užít skvělou práci designérů (to je nemožné, tak jako tak). V tomto článků se podíváme na některá světově nejpopulárnější loga, do kterých designéři vložili skryté zprávy.

1. Toblerone

Značka slavné švýcarské čokolády obsahuje Mattehorn, nejslavnější švýcarskou horu. Co už mnozí nevědí je, že při pohledu na značku uvidíte v obrázku hory bílého medvěda. Medvěd je zvíře, které symbolizuje kanton Bern, jinak taky jeden z členských států Švýcarska. A proč Bern? Odtud přece Toblerone pochází!

 

toblerone

 

2. Cisco

Společnost založená v San Franciscu, která se zaobírá high-tech technologiemi a je tedy předním dodavatelem špičkových technologií, má ve svém logu minimalistickou podobu Golden Gate.

obr2

 

3. ZOO Bronx logo

Tohle je velmi chytré logo. Na první pohled vidíte dvě žirafy, na druhý zjistíte, že pomocí jejich nohou jsou na logu vyobrazeny některé budovy typické pro Bronx.

zoo

4. FedEx

Šipka na logo FedEx (mezi písmeny E a X), je poměrně dobře známá. Důvod, proč se objevuje v tomto článku, je jeho skvělá úprava v arabštině. Šipku můžete vidět pořád, vše je ale v opačném směru vzhledem k tomu, že arabština se čte zprava doleva.

fedex

5. Northwestern Airlines (staré logo)

Logo sice již není aktuální, ale byl to geniální kousek. Kombinovalo N jako North, W jako West a trojúhelník směřující na severozápad (northwest).

 

NW

6. Amazon

Další slavné logo patří společnosti Amazon. Šipka pod logem přechází od A do Z, což zdůrazňuje, že Amazon také prodává všechno od A do Z.

amazon

7. Tour de France

Logo Tour de France vypadá průměrně. Použitý styl a barevné ladění nejsou nic extra, když se ale podíváte blíže, můžete ve slově tour vidět postavu uhánějící na kole.

tour de france

8. Baskin Robbins

Baskin Robbins prodává 31 různých příchutí zmrzliny. Tuto skutečnost označuje číslice 31, která je v logu vyobrazena růžově.

logo

9. Wendy´s

Wendy´s se snaží připomenout vzpomínky z dětství přidáním slova“máma“ v límci holčičky vesele zírající z loga.

devucha

10. Basecamp

Softwarový nástroj Basecamp je vše, co potřebujete k dotažení věcí do konce a přidat si tak další zaškrtnutí v seznamu úkolů či věcí, které je potřeba udělat. Takové zaškrtnutí je schováno i v logu Basecamp.

base

 facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , , , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑