Zprávy

Published on Listopad 4th, 2013 | by redaktor

40 historických fotografií z minulosti, které musíte vidět

Frázi „obrázek vydá za tisíc slov“ má na svědomí americký novinový redaktor Arthur Brisban, který tuto legendární větu vyslovil v roce 1911. Toto jednoduché pojetí se vztahuje na mnoho aspektů našich životů, ale zejména platí pro historické fotografie. Někdy může jednoduchý obrázek říci o historii mnohem více než příběhy, které si můžete přečíst nebo dokumenty, které byste mohli analyzovat.

Všechny tyto fotografie vypráví příběhy o historických osobách nebo událostech. Snímky byly jednoduše pořízeny jako doklad o existenci lidí a událostí, dnes nám slouží jako svědectví z minulosti. Mnoho fotografií se pouze stává ikonickými záběry, než pochopíme jejich význam a historický kontext. Fotografie vykreslují minulost tak, že se dokážeme důvěrněji vcítit a porozumět slavným lidem, velkolepým historickým památkám i každodenní rutině, která provázela minulost.

Možná, že války, chudoba, boje za svobodu a malé zázraky z minulosti, nám dnes slouží jako poučení.facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑