Technika

Published on Prosinec 26th, 2013 | by Vladimír Nagl

6 zajímavostí o Škodovkách

1. Škoda Auto získala v roce 2013 první místo v soutěži Nejlepší český zaměstnavatel v kategorii Průmysl. V celkovém výčtu získala třetí místo. Co se týče spokojenosti svých zaměstnanců se tedy zařadil mezi firmy jako Telefónica a Hyundai.

 

2.

Ojeté vozy Škoda jsou nejžádanější vozy v autobazarech již přes 30 let. Ostatní značky nechává daleko za sebou. Podle posledních průzkumu jsou nejžádanější vozy Škoda Octavia Combi, Škoda Fabia a Škoda Yeti.

 

3.

Pamatujete si na film Upír z Feratu? Hlavní role, auto které pohání lidská krev je dílem Škodovky. Totéž auto stojí v mladoboleslavském muzeu Škoda Auto. Tento model je jediný na světe, který byl vyroben.

Škoda Ferat

 

4.

Pohřební verze Škody 1203 měla upravenou převodovku. I první stupeň byl pro pohřební průvod příliš rychlý. Řidič to mohl řešit jen prokluzem spojky, což byla rarita (redukci měla až nová pohřební Škoda 1203).

zdroj: Wikipedia

 

5.

Nová Škoda Rapid vychází ze studie MissionL, která byla představena v roce 2011. Je to jeden z modelů, díky němuž chce Škoda zvýšit své prodeje do roku 2018 až na 1,5 milionu kusů ročně. Nový model je globálním projektem. Rapid má pro různé trhy různé varianty. Zatím má evropskou, indickou a čínskou variantu, které se po technické stránce liší. Například evropská varianta se výrazně technicky liší od Rapidu vyráběného v Indii.

 

6.

Po roce 1989 bylo rozhodnuto o vstupu silného zahraničního partnera. Roku 1990 se stala investorem německá automobilka Volkswagen. Vláda rozhodla 9. prosince 1990 a spojení se uskutečnilo 16. 04. 1991, čímž se Škoda stala 4. značkou koncernu. Škoda byla přejmenována na Škoda, automobilová akciová společnost.facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: ,


About the Author

PPC specialista, potápěč, začínající fotograf, bloger, věčný snílek a požitkář.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑