Vztahy no image

Published on Září 23rd, 2013 | by redaktor

Abeceda (nikoliv ideálního či dokonalého, nýbrž) správného muže!

A – ambiciózní. Má svou ustálenou hierarchii hodnot. Má jasno v tom, kam to chce dotáhnout, kdy chce rodinu. Je dostatečně sebevědomý, aby netrpěl pocitem, že nemůže být úspěšný, jelikož jeho nadřízení mu nerozumí.

B – téměř jako Bůh.

C – citlivý. Všímavý pozorovatel a účastný posluchač. V pohodě poslouží jako dutá vrba – rozumí, když nás zklame kamarádka; když nám ublíží šéf, vyhlásí, že jisto jistě mu rozbije hubu.

Č – čistotný. Nenechává vousy na umyvadle, špinavé prádlo či zmuchlané ponožky na zemi ani prázdné obaly od jídla v lednici. Převážná část něžného pohlaví šílí, když muž voní (nesmí být ovšem převoněný). Já se domnívám, že v pohodě postačí sprcha.

D – důvěryhodný. Uvědomujete si, pánové, že vám rády důvěřujeme? Muž má větší sílu. Vytrhne-li náš bolavý zub s citem a pochopením muž-zubař, skoro to nebolí, a je-li ten muž-zubař ke všemu ještě fešák, nebolí to vůbec. A z vlastních zkušeností víme, že muž-gynekolog či muž-porodník je mnohdy ohleduplnější a chápavější, nežli jeho ženský protějšek. Proto jsme rády, když s námi rodíte.

E – empatický. Umí se vžít do pocitů ženy. Postřehne nový svetřík a nikdy neodmítne přispět na novou sukni pod záminkou: „Stejně ti o chvíli bude těsná!“

F – frajer. Všechny kamarádky nám ho závidí. A my ženy víme, že frajeřina je dřina! Právě proto je to fajn, když nám ho kamarádky závidí!

G – galantní. Jednoduché a účinné – podržet nám dveře či odnést naše těžké tašky. A občas nezapomenout na květiny. I když jste nešika, s kyticí v ruce vám nikdy neřekneme ne!

H – hrdina. S ním jsme v bezpečí. Správnou ženu sice nevyděsí k smrti pavouk, a malá myška ji zajisté nepřinutí vylézt na stůl a ječet, jelikož ví, že tvorové jsou součástí našeho života. Z toho důvodu nevyžadujeme ránu papučí. Úplně postačí defenestrace. Hrdina se zkrátka vždycky hodí.

Ch – chlapský neboli macho. Nezalekne se, když uslyší: „Musíme si promluvit!“ nebo „Přijedou naši!“ Ustojí tchýni a rozmazlené fracky kdykoliv srovná do latě.

I – inteligentní intelektuál. Žádná chodící encyklopedie či slovník odborných výrazů. Jen nikdy nenapíše MYLUJY TE ZLATÝČKO či ZVU TE NA ROMANTYCKOU VEČEŘY. Je mu jasné, kde je Čečensko, a když se řekne kongeniální, ví, že není řeč o příliš inteligentním koni.

J – je jak má být. Nediví se, proč ležíme, když je všude binec, jelikož ví, že nám něco je, nebo si potřebujeme na chvíli odpočinout. V pohodě umyje nádobí či pověsí prádlo. Nežádá, abychom přerušily mytí oken, jen proto, že dostal chuť na chleba s máslem, a kdybychom netrpěly utkvělou představou, že my jediné ty okna umyjeme dobře, klidně by je umyl sám. Nikdy nás nepomlouvá před svými kamarády.

K – krásný. Musí být krásný, aby okouzlil a očaroval. A když se zamilovanost vytratí, nic se neděje. Dostaví se láska, a tehdy již na kráse nezáleží. Naštěstí krásu každý vnímá jinak. Co jeden nesnáší, jiný miluje. Díkybohu za to, že Matka Příroda je moudrá!

L – laskavý. Má dobrotivé srdce, plné něhy a lásky.

M – milující manžel a milující táta. Dovede se postarat o rodinu. Nikdy neopustí své děti. Neupřednostňuje kariéru před osobním životem. 

N – není alkoholik, workoholik, závislý na sexu, a už vůbec ne, maminčin mazánek.

O – odpovědný. Je to naše spřízněná duše, na kterou se můžeme kdykoliv spolehnout.

P – pravdivý. Respektuje autority, pseudoautoritám se vzepře. Nikdy neklame. Za svůj názor se klidně popere, a zároveň ví, že zkušenost je nepřenosná a nelze ji násilím vnucovat jiným.

Q – QUINTA ESSENTIA neboli sladké pokušení, něžný despota, náš důvod ke štěstí, studánka inspirace, zdroj rozkoše, nádoba slasti, studnice neřestí, podnět ke hříchu, nestoudně hanbatý, vytrvalý milenec či nadržený samec. Zkrátka naše pátá esence.

R – romantický. Ví, že romantické večeře při svíčkách, milostní dopisy či krásná vyznání lásky nepatří jen do romantických filmů a podle toho se zařídí.

S – sexy, sexy, sexy! A je fajn, že záleží jen na nás, co od toho sexy očekáváme.

Š – šikovný. Všeuměl, jenž si vždycky poradí. Když neoslní, alespoň nezaclání. Když je potřeba pomáhat, tak pomáhá. Když je potřeba pracovat, tak pracuje s plným nasazením.

T – trpělivý. Uvaří čaj, když jsme nemocné. Nedívá se nervózně na hodinky, když se nevíme rozhodnout, zda halenka, kterou si vybíráme, má být černá nebo bílá.

U – unikátní. Nedává najevo, že ON by to svedl lépe. Psychicky se nezhroutí, když něco provedeme s jeho autem. Ženy řidičky respektuje a v autě zásadně neradí, nebuzeruje ani si velevýznamně neťuká na čelo.

V – věrný. NO COMMENT!

W – WOW! Tak zareaguje vždy, když se vrátíme od kadeřnice.

X – xkrát denně nám dá najevo, že nás skutečně miluje.

Y – Tak přibližně vypadá. Má široká ramena a úzké boky. Kromě toho je TVRDÝ. Východ slunce ho nerozpláče, ale city projevit umí a za slzy se nestydí. Dovede přiznat chybu a omluvit se.

Z – (občas)zlobivý. Zná svou cenu. Umí se sám rozhodnout. Nepotřebuje náš souhlas pokaždé, když chce někam jít. Není BAČKORA ani PODPANTOFLÁK.

Ž – žádoucí. Má své dni a svá tajemství. Bez něj by to zkrátka nebylo ono.

 

A ještě P. S.!

Samí ideální či dokonalí muži a samé ideální či dokonalé ženy, to by byla pěkná nuda! Ať tedy žijí správní muži a správné ženy!!!facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags:


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑