Sport

Published on Srpen 25th, 2013 | by redaktor

Adrenalin na vodě

rafting-austria-loferRafting, to je divoká jízda na vodě a propojení síly a dovedností. Zážitek z raftingu si můžete samozřejmě odnést za účasti rodiny, ale to pravé dobrodružství určitě zažijete na nespoutané pánské „vodní“ jízdě učené pro čtyři až šest osob. Jedná se o fyzicky náročnou aktivitu, které by mělo předcházet zhodnocení vlastních možností. Riskovat převrácení raftu kvůli přecenění schopností se vzhledem k hrozícím úrazům rozhodně nevyplatí. Míst vhodných pro rafting je dostatek i v České republice, zahraničí může nabídnout zajímavější a intenzivnější akci. A pozor! Tato zábava nekončí s létem, na raft se můžete vydat dokonce i v zimě.

Kde začít? V Česku!

V tuzemsku vám můžou být poskytnuty vhodné podmínky například v Českém ráji. Žlutá plovárna ležící pod skalním masivem Pantheon vám navíc kromě raftingu nabízí možnost využít lanové centrum nebo půjčovnu různých sportovních potřeb. V Českém ráji můžete na raftu zkusit pokořit Jizeru. Začátečníci jistě přivítají možnost využití služeb instruktora. Jižní Čechy nabízejí sjíždění Vltavy a dalších řek, oblíbené jsou Otava, Morava, Sázava, Lužnice, Hron nebo Ohře. Nevšední zážitek vás čeká na slalomových kanálech. Vyzkoušet své dovednosti můžete v Českých Budějovicích nebo v  Praze na kanále v Tróji, který je tréninkovým místem našich reprezentantů. Běžně nabízenou službou, respektive samozřejmostí, je možnost zapůjčení potřebného vybavení a neoprenu.

Fajnšmekři a nároční vodáci ocení řeky v zahraničí skrývající mnohdy extrémní podmínky.  Nezapomenutelným se může stát sjíždění rakouských řek Salza a Enns. Velké peřeje, rychlé tempo a také impozantní krajina rakouských Alp vás nezklamou. Divoké vlny na vás čekají například v Norsku na řekách Femundselva, Trisilelva nebo Atna a na Slovensku ve Vysokých Tatrách dobře poslouží řeky Čierny Váh a Belá. Tento sport nejen utužuje chlapský kolektiv, ale navíc si zlepšíte kondičku a zpevníte paže, nohy a hlavně dámami obdivovaný zadek!facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑