Sport

Published on Listopad 8th, 2013 | by redaktor

Autoškola. Noční můra pro pražany?

Vzpomínáte si na své hodiny v autoškole? Popravdě, kdo z Vás tam chodil rád? Řekl bych, že lidé se většinou v této otázce dělí na dvě skupiny. První takzvané školení řidičů měli rádi, na každou hodinu se těšili a jízdu si užívali. Nezřídka i pěkně pokecali s instruktorem. Většinou šlo hlavně o lidi, kteří již měli s řízením automobilu nějaké ty zkušenosti. Mohli zajíždět do garáže, parkovat na dovolené nebo jezdit krátké vzdálenosti po vesničkách, kde provoz připomíná spíše silnici na Aljašce.

Ovšem pro obyvatelé Prahy je tato varianta dost nepravděpodobná. Rušné ulice a minimum prostoru, kde je velmi malý provoz z valné většiny pražáků dělá skupinu druhou – smolaře, kteří se musí vše naučit až v autoškole. Naštěstí v dnešní době existují po celé ČR i v Praze opravdu dobré autoškoly, kde i naprosto nezkušení „řidiči“ nemusí mít strach z jízd, natož testů. Vše je vykládané v klidu a velmi srozumitelně. Ty tam jsou doby, kdy instruktor na žáky byl nerudný nebo nedejbože na ně řval.

Autoškola v Praze Vás naučí vše potřebné. „Dobrý den, jak se dnes máte?“ byla první slova mého instruktora. Popravdě jsem byl před první jízdou dost vystrašený, ale vše ze mně spadlo, když jsem zjistil, že instruktor je prostě sympaťák. Spojka, plyn a vyjíždíme. první jízdy uběhli jak voda a já měl pocit bezpečí a sdílené ochoty. Jak jsem se později dozvěděl od kamarádů. Nebyl jsem jediný, kdo měl takto dobré pocity z autoškoly. Podle nedávné studie charakter a vystupování instruktora velmi ovlivňuje výsledek celé zkoušky. Osoby které měli hrubého a neurvalého instruktora v průměru dosahovali o 25 procent horších výsledků při konečných jízdách.

Celé absolvování autoškoly je vlastně také něco jako test z dospělosti. Další z příležitostí, jak získat více odpovědnosti. Nejen za sebe, ale hlavně za své blízké. Řidičský průkaz, ať již na automobil, motorku nebo snad i traktor má magický punc dospělosti a samostatnosti, který Vám moc jiných věcí nedá. Ať již jste z Prahy, Brna nebo jen malé vesnice, automobily a potažmo autoškoly Vás ovlivnili a nadále ovlivňují. Od zmatkujících řidičů s „L“ na silnicích po ratolesti, které co nevidět vyrostou a budou od Vás chtít naučit řídit. Přejme tedy všem začínajícím řidičům šťastnou ruku při výběru autoškoly a mnoho ujetých kilometrů bez nehod.

Cvičné testy do autoškoly naleznete například zde: http://etesty.mdcr.cz/

A co vy? Pochlubte se jak vypadala Vaše autoškola.facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑