Móda

Published on Květen 31st, 2015 | by redaktor

Barevná pánská móda

Světem módy neustále hýbou rozmanité trendy. Elegantní, decentní i dost výstřední až extravagantní. Vloni na podzim bylo po představení kolekcí známých světových návrhářů, bylo předpovídáno, že rok 2015 bude ve znamení barev. A to nejen v oblasti dámské módy, ale i té pánské. O ženské módě se dočtete všude, pojďme se tedy zaměřit pouze na tu pánskou.

Barevná pánská móda je určena všem sebevědomým mužům, které už nudí obyčejné tradiční barvy jako černá, bílá nebo šedá. Dnes není žádnou výjimkou, když muži oblékají oblečení i v takových barvách, jako je sytě červená, žlutá nebo dokonce růžová. Hranice vkusnosti jsou dnes velmi volné a vy si tak na sebe můžete vzít tričko v barvě, která byla ještě před deseti lety považována za čistě ženskou. V jedné oblasti byste se ale přeci jen měli držet určitých pravidel, které zabrání společenskému trapasu.

 panska-moda-barvy

Formální móda, kterou nosíte do zaměstnání, nebo při slavnostnějších příležitostech nemusí být nudná, ale přijít v outfitu připomínající cirkus není úplně žádoucí. Jak tedy správně barevně sladit například kalhoty a boty? To je více než jednoduché! Justin Jeffers, známý svým blogem The Fine Young Gentleman, sestavil tabulku „barevného ladění“. Zde najdete v levém sloupci barvu kalhot a ve sloupcích vpravo barvu obuvi. Pokud se tedy rozhodnete, že si oblečete tmavě hnědé kalhoty, můžete je ideálně doplnit botami ve světle a tmavě hnědých tónech, bílé, námořnické modré a zelené. Vyhnout byste se měli šedé, černé, fialové a vínové. Pomocí této tabulky perfektně sladíte kalhoty s botami, ale košile či polo trička už musíte vybrat sami. Držte se tedy již vámi zvolených barev tak, aby outfit nepůsobil křiklavě či nevkusně. Móda není jen záležitostí žen a ve společnosti, kde je nutný formálnější model, je k módnímu trapasu opravdu blízko. Vy ale můžete ukázat, že i muži rozumí módě!

 facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , ,


About the AuthorComments are closed.

Zpátky nahoru ↑