Hry

Published on Září 26th, 2013 | by redaktor

Bezpečnost pro milovníky her a nejen pro ně

Patříte-li i Vy do skupiny lidí, co si rádi zapaří nějakou tu hru nebo Vás stejně jako mě přitahuje fakt, že se v tomto odvětví točí velké peníze a věnujete se tomu víc, tak mám pro Vás pár rad.

Hráči počítačových her jsou vyhledávanými oběťmi kybernetických zločinců už po x let. Počítačoví zločinci (hackeři) sbírají a zneužívají uživatelská jména a hesla a vymýšlejí neustále nový malware (je počítačový program určený ke vniknutí nebo poškození počítačového systému), který si zájemci o nové výhody a vychytávky následně nechtěně stahují do počítače. Zapamatujte si několik bezpečnostních doporučení.

  • Silné heslo –  Budeme-li se bavit o bezpečnosti, zmínka o heslech je prioritou a základem celé bezpečnosti. Nebuďte líní, obětujte trochu toho pohodlí a používejte silná, unikátní hesla.
  • Dvoufaktorová autentizace – Máte-li možnost ji využít, udělejte tak. Jde o bezpečnostní opatření, které se v dnešní době používá velmi hojně a nejen u her. Je jedno jestli půjde o mobilní nebo jiné fyzické zařízení, pokud tu tahle možnost je, doporučuji rozhodně využít. Ano, není to bezpečnost nepřekonatelná (věřte mi 😛 ), prolomit se dá opravdu v podstatě cokoli, ale o tom možná někdy jindy.  Každopádně tímto krokem, bude mít potencionální útočník s úmyslem ukrást Vám třeba virtuální peníze, zase o práci navíc v lepším případě ho to zcela odradí.
  • Kvalitní antivir je samozřejmost – Byť jsem byl dlouholetý zastánce toho, že na internetu se stačí umět chovat a k plné bezpečnosti postačí základní microsoftový software, postupem času, jsem i já došel ke změně názoru. Pro hraní her, je momentálně nejlepší asi ESET smart security6, který obsahuje i speciální herní režim. Nebudete tak obtěžování během hraní různými hláškami v podobě aktualizací apod.
  • Modding a cheatování nebo-li ulehčování si hraní –  Pakliže jste i jen občasný hráč a snažíte si hru všelijak ulehčit, vyhledáváním různých cheatů (rychlost, automatické zaměřování, procházení, vidění skrz zdi apod.), tak i vy buďte na pozoru. Jedná se například i o obcházení různých licencí nebo protipiratských ochran. Většinou se na takovýchto navštívených stránkách a nejen tam, ale i na forech  můžete setkat se škodlivým malwarem, který se dá nahrát úplně kamkoli. Týká se to i různých herních modů a addonů, které Vám třeba zlepší požitek z hraní a ulečí Vám hru, otázkou však zůstává. Za jakou cenu? 😉

Ať už si z toho článku něco vezemete nebo ne. Nikdy, opravdu nikdy, není dobré podceňovat svou bezpečnost. Kdo jednou vleze na internet a jde  s dobou digitálního věku (soc. sítě, nakupování, e-maily apod. ) už není cesty zpět. Už prvním vyplněním jakéhokoli osobniho údaje, jste v hledáčku ať už těch dobrých nebo zlých účastníků internetu. 🙂 Je to jako s řidičákem a silničním provozem. Pro názornou ukázku si můžete pustit toto video.

 

 facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑