Sport http://www.golfmacedonia.com/images/Golf1.jpg

Published on Listopad 10th, 2013 | by redaktor

Být „in“ znamená hrát golf

Kdo by dnes neznal golf? Často se říkávalo, že golf je zábava snobů, což však není pravda. Pokud se budete golfem zabývat, můžete při hře poznat nové lidi. Na golfu a v golf shop centrech se nejen začínají nová přátelství, seznamují budoucí manželé, ale také se na něm domlouvají důležité obchodní zakázky. Co dělat pro to, abyste právě vy na někoho zajímavého na golfu natrefili? Stačí umět hrát.

Přirostl vám golf k srdci a rádi poznáváte nová místa? Pak se nezapomeňte zajet na nejkrásnější golfová hřiště podívat. Každému se zajisté bude líbit jiné. Hřiště jsou zasazená do různých krajin a vždy perfektně upravená.

http://www.golfmacedonia.com/images/Golf1.jpgV České republice najdete stovky golfových hřišť a po celém světě jich můžete vidět na desítky tisíc. Golf je krásný sport. Každý míček v jamce dokáže vykouzlit úsměv na rtech snad všech hráčů. Vždy se ale musí dodržovat pevně stanovená pravidla a etika. I když vám může připadat ze začátku těžký, nesmíte se vzdát. Vždyť golf se přece naučilo hrát miliony lidí po celém světě, tak proč byste se úspěšným golfistou nemohl stát právě vy? Hoďte na záda golf bag a jdeme na to.

Cílem hry je dostat míček do jamky co nejnižším počtem ran. Hráči mají k dispozici určitý počet holí, avšak pokud hrají už jen na tzv. greenu, mohou používat jen jeden typ hole. Golfové vybavení zde hraje velkou roli. Za porušení pravidel se hráčům připočítávají trestné rány. Hráči hrají během hry na různých typech povrchů a musí překonávat nejrůznější překážky, kterými jsou např. stromy, písek či rybníky. To vše je na place proto, aby byla hra zajímavější a těžší. Standardní hřiště má 18 jamek. Běžně se však dělají hřiště, která mají jamek pouze devět, a na takových se pak hraje dvakrát. Dráhy mívají přes 5 km, avšak hráči se na hřišti nachodí daleko více. Většinou ujdou kolem 10 km.

Zaujal vás tento článek a rád byste se věnoval golfu? Pak není na škodu najmout si trenéra, který vás naučí základní kroky od držení hole až po perfektní odpaly. Nebojte se a začněte s tímto oblíbeným sportem třeba už dnes.

Více o golfu se můžete dozvědět i na webu České golfové federace.

Zdroj: http://www.golfmacedonia.com/images/Golf1.jpgfacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑