Vztahy

Published on Září 5th, 2013 | by redaktor

Chybné domněnky o seznamování

Myslíte si, že by měl na rande vždy platit muž? Zastáváte názoru, že pro ženy jsou přitažlivější ti muži, kteří za ni zaplatí, co nejvíce peněz? Přečtěte si i další domněnky, jež souvisí se vztahy a seznamováním.

Vaše finanční situace není zrovna růžová, ale vy pořád poctivě platíte za svou přítelkyni na každém rande, protože si myslíte, že je to vaše společenská povinnost? Je tomu tak ale u všech mužů?  Toto rozdělení už dávno v moderní společnosti neplatí. Podle nejrůznějších průzkumů vyplývá, že naprostá většina žen má zaměstnání, tzn., že vydělává, ale pouze malé procento z nich, za své výdaje na rande dávají peníze „ze své kapsy“. Bylo také prokázáno, že některým ženám vadí, když za sebe musí útratu zaplatit. Cítí se díky tomu ne zrovna moc dobře. Muži si často přejí, aby za sebe ženy platily, alespoň někdy svou útratu. Jakého jste názoru vy? Utrácíte za svou ženu stále nebo ji někdy necháte, aby si za sebe zaplatila sama? V dřívějších dobách znamenalo, když muž platil za svou přítelkyni, že ji bude také v budoucnu hmotně zajišťovat. Současnost je ale jiná. Platí přece rovnoprávnost. Muži a ženy mají ve společnosti stejné postavení, a tak by tomu mělo být také vztahu. Co se týká financí, pokud by se někdy muži nezdálo, že se žena nemá k tomu, aby si za sebe někdy zaplatila, měl by jí to říct. Není na tom přece nic špatného.

Odsuzujete seznamky? Jaký k tomu máte důvod? Zamyslete se nad tím. Seznamky už přece nejsou pouze pro zoufalé muže, ale také pro ty, kteří nemají mnoho času na to, aby trávili čas ve společnosti a poznávali nové lidi. Existují přece také takové dvojice, jež se seznámily přes internet, a jejich vztah jim jen kvete. Páry, které se seznámily přes inzerát nebo seznamku, se rozvádějí méně než dvojice, jež se našly jiným způsobem. Komunikací přes internet jsou k sobě lidé většinou, více upřímnější, ale také otevřenější. Někomu dělá seznamování přes internet menší problémy právě díky tomu, že nejprve tomu druhému nemusí koukat do očí, což především stydlivějším jedincům dělá problém. Někdy může internet také spojit lidi, kteří by na sebe za normálních okolností nemuseli narazit, ať už z jakýchkoliv důvodů.

Chcete, aby vám vztah nevydržel pouze na pár setkání? Měl byste si dát pozor na to, aby hned první schůzka neskončila v posteli. Sex si sice můžete opravdu užít, avšak na prvním rande to není moc vhodné. Většina partnerů mívá sex do jednoho měsíce od seznámení, avšak  z průzkumů vyplývá, že právě takové páry, jsou pak nespokojeni nejen ve vztahu, ale také v posteli. Tou nespokojenou bývá častěji žena než muž.

A jak to máte vy? Dopouštíte se nějakých chyb při seznamování?

 

Zdroj: http://media.novinky.cz/391/233915-top_foto1-40h9b.jpg?1357300020facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑