Vztahy

Published on Září 23rd, 2013 | by redaktor

Co ještě do seznamu o správném muži?

Najít hezkého či sexy muže není žádný problém. Potíž nastane tehdy, jestliže hezká tvářička či sexy vzhled je jediné, čímž daný jedinec oplývá.

Lidové rčení praví: „Z krásné mísy se nenajíš, protože je povětšině prázdná“. A tak, nemaje na mysli stránku ryze praktickou, v souladu s rčením, chci říct: když je mísa prázdná, najednou se i krása a sexy vzhled kamsi vytratí.

Můžete oponovat: „Máte nám tak co vyčítat! Mezi vámi se těch prázdných mis najde!“ Uznávám a sypu si popel na hlavu.

Ale vážně! Jaký má mít muž vlastnosti, aby ho ženy považovaly za SPRÁVNÉHO?

Když nebereme v potaz matriarchát, odjakživa má muž v společnosti dominantní postavení. Já se domnívám, že by to tak mělo zůstat. Navzdory tomu, že ženy jsou čím dál emancipovanější; a navzdory tomu, že leckterá ženská, bez návodu a s prstem v nose, zvládne to, co dokáže muž.

Neočekáváme, že se muž bude vrhat do dobrodružství odvážně jako HERKULES. Nebo že bude svalnatý jako ARNO či silný jako CHUCK NORRIS (TO UŽ VŮBEC NE!!!). Úplně postačí jen malý náznak silnější dominantnější osobnosti. Abychom měly pocit, že jsme s mužem a ne s přecitlivělou kamarádkou, která potřebuje utěšit.

Muž zkrátka má být ta silnější osobnost. A musí vědět, co chce! Nechci říct, že nesmí nikdy být nerozhodný, nicméně v základních životních cílech týkajících se blízké i vzdálenější budoucnosti musí mít jasno.

Pozornost a všímavost by měla být samozřejmostí. Mně osobně vždy vyděsí, když uvidím oči, které přelétnou a jasně signalizují ignoraci a nezájem o nic a nikoho kolem.

Rovněž galantnost. Nemám na mysli okázalé tanečky kolem krásných dívek způsobem, jenž mluví jasně, že jde o jediné. Já obdivuji, když muž ohleduplnost a jemnou pozornost projevuje každé ženě (třeba i shrbené stařence), bez ohledu na to, či je svobodná nebo vdaná, jak vypadá a kolik je jí let. Když má muž přirozenou galantnost v sobě od přírody, anebo proto, že k ní byl vychováván. Zkrátka, když se muž ke každé ženě chová hezky jen proto, že je žena.

Miluji, když chlap přirozeně a nenásilně žertuje. To jsem pak schopna odpustit mu lecjaký prohřešek.

A co slušný plat? V dnešní době, kdy snad už ani nadechnout se, nelze bez peněz, se slušný plat hodí. O tučná banková konta či vysoké funkce ale nestojíme. Zlatá střední cesta ke štěstí úplně postačí.

 

Co ještě, ještě do seznamu o správném muži?

Správný muž žije v pravdě. Dodrží slovo a stojí si za ním. Jiným nevnucuje to, čemu nerozumí. Nekáže vodu a sám pije víno. Nelze ho zlákat na vnější krásu, povrchnost či lest. Ví, že hlavní nepřátelé jsou uvnitř a jejich jména jsou třeba egoismus, změkčilost či polovičatost. Nenapije se s lecjaké louže jen proto, že má žízeň.

Zbytečné řeči nedělá, rovnou se pustí do řešení problému. Jedná zpříma, ale nereaguje unáhleně, své jednání si nejdřív v klidu promyslí. I když jedná s nadhledem, podstata mu neunikne. Umí rozlišit pravdu od lži a zásadní věci od nedůležitých. V samotě je pozitivně tvořivý. Když potřebuje věc ujasnit, vyřeší to tak, že udělá experiment.

Má zdravou hrdost. Proto nesvaluje vinu na druhé. Nezvyšuje své sebevědomí tím, že shazuje sebevědomí jiných. Svého strachu se nezbavuje zastrašováním okolí. Není zbabělec a před výzvami neutíká ani nestrká hlavu do písku. Nezatěžuje okolí svými problémy.

Nezapomíná, že má svou čest. Vítězství si užívá v tichosti. Nepravé vítěze neopěvuje. Dělá to, co buduje jeho charakter a charakter jiných. Je smířen s tím, že nevyřeší problémy celé planety, ale jiným slouží jako dobrý příklad.

Neuctívá jen a jen sebe samého, svou rodinu, svou funkci či svůj názor. Zajímá se rovněž o celek a společenství.

Nezradí, nespáchá sebevraždu, nechová se jako křupan, nepoužívá vulgarismy. Nevykašle se na vlastní dítě. Dělá všechno proto, aby se nestal absentérem, bezdomovcem, kriminálníkem, fanatikem, mafiánem, hulvátem, podivínem, ňoumou, směšnou figurkou.

POHODA, KLÍDEK, TABÁČEK nejsou jediné náležitosti, které uznává. Umí být k sobě přísný a umí sám sobě říct dost. Neopije se natolik, aby si spletl Boha se šéfem.

Co ještě, ještě do seznamu o správném muži? Uvítám diskuzi! Nechť se my ženy dozvíme, co zatím ještě netušíme! facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags:


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑