Zprávy

Published on Listopad 6th, 2013 | by redaktor

Dotek smrtelného jezera přemění jakékoli zvíře v kámen

V Tanzánii se zdánlivě skrývá vodní těleso se smrtícím tajemstvím. Jakékoli zvíře, které se dotkne jezera, se promění v kámen. Vzácný jev je způsoben chemickým složením jezera. Vyděšená zvířata tak působí jako vystřižená z hororu.

Calcified Bat IIZachycení zvířat na fotografiích má na svědomí Nick Brandt. Toto jedinečné vyobrazení můžete najít v jeho knize Across the Ravaged Land (přes zpustošené země). Zkamenělí tvorové zpestřující jezero budou díky konstantnímu pH 9-10,5 (vysoká alkalita) na hladině jezera zachovány na věčné časy.

Slova Nicka Brandta:

„Nečekaně jsem zjistil, že stvoření, všechny druhy ptáků a netopýrů, omývají břeh jezera Natron v Severní Tanzanii. Nikdo neví s určitostí, jak přesně zvířata umírají, ale zdá se, že přirozeně reflexní povrch jezera mate zvířata, a tak jako ptáci narážejí tabulového skla, stejně i oni narážejí do jezera. Voda má extrémně vysoký obsah soli a sody. Pro představu jak vysokou, mohu říci, že inkoustový pás z mých filmových schránek byl během několika sekund pryč. Soda a sůl způsobuje zvápenatění zvířat, jejich konzervaci a také zaschnutí. Vzal jsem tyto tvory, tak jak jsem je našel na břehu jezera a umístil je do „živé pozice“ přenášející je zpět do jejich života. Znovuoživení v jejich smrti.“

Zbytek strašidelných fotografií si můžete prohlédnout v knize Nicka Brandta a také v našem článku. Nebo si můžete vzít dovolenou a přesvědčit se sami na vlastní oči, nikoli kůži. Od vody se držte, prosím v bezpečné vzdálenosti.

ku-xlargeddd

 facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑