Sport

Published on Září 18th, 2013 | by redaktor

Geocaching – zábava na cestách i víkendový program pro děti

Geocaching označuje hru, která spočívá v hledání schránek „cache“ (keše) přes souřadnice GPS. Geochacing je směsice sportu, turistiky, navigačních a internetových informací. Na neznámých místech lidé umisťují schránky, kde obvykle najdete sešit, kde se nálezce zapíše nebo předměty, které si výměnou za jiný může vzít. Kde schránky hledat?

Veškeré informace najdete na internetových stránkách geocachingu. Dozvíte se GPS souřadnice ukryté schránky, popřípadě další doplňující informace. Jste často na cestách nebo podnikáte různé výlety? Zkuste si své cesty zpestřit touto hrou, která již uchvátila tisíce lidí po celém světě. Pozor, geocaching je skvělá hra také pro vaše děti!

Lovíme kešky v přírodě

8125631780_40a9035f06_bGeocaching má také své zásady a pravidla, o kterých se více dozvíte například na českých serverech věnujících se této zábavě. Jistě vás potěší, že jednou ze základních podmínek pro úmístění kešky je bezplatné místo. To znamená, že se krabičky schovávají pouze na místech, která jsou dostupná zdarma. A jaké „keše“ vlastně můžete nalézt? V centrech měst se často objevují tzv. „micro“ schránky, které obsahují ve většině případů pouze sešit k zapsání tzv. „logbook“. Velmi hojně se používají menší nebo větší krabice na jídlo. V těchto schránkách najdete kromě logbooku i drobné předměty na výměnu. Velké krabice obsahují větší předměty jako například knihy.  Při hledání se vám může stát, že najdete přímo požadovanou schránku nebo pouze informace, které vás k hledanému „keši“ následně dovedou. Narazit můžete na „Earthcache“, kde není cílem najít schránku, ale dostat se ne zajímavé místo a udělat pár fotografií nebo zjistit informace týkající se dané lokality. Tato varianta hry se řadí k tzv. virtuálnímu geocachingu, kdy nehledáte schránky, ale místa, na kterých musíte zjistit různé zajímavosti nebo data. Místa, kam lidé kešky schovávají, mají většinou nějaký význam, ať už se jedná o památné místo, historickou a kulturní památku nebo překrásný výhled třeba na celou Prahu. Ačkoliv to vypadá velmi snadně, může se vám stát, že pro kešku budete muset lézt na strom, po mostě nebo hledat pod vodou!

Děti, hurá za pokladem!

Hra sebou přináší ještě jedno velké plus. Děti ji přímo milují a nedočkavě čekají na nalezení schránek.  I pro vás by geocaching mohl být určitou výzvou. Přidejte se do společnosti geocacherů nebo česky také kačerů a udělejte své cesty zajímavějšími nejen pro vás ale i pro vaši rodinu. No nebylo by krásné si z každé dovolené přinést jednu ulovenou kešku? Geocaching slaví úspěch po celém světě a rovněž všude na světě najdete tisíce zajímavých kešek.

 

Autor obrázku v textu: FolsomNaturalfacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , , , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑