Móda

Published on Srpen 24th, 2013 | by redaktor

Hodinky ke každé příležitosti

Hodinky jsou jeden z mála módních doplňků, který si mohou dovolit nosit všichni muži, aniž by si připadali zženštile. Proto bychom jim měli věnovat značný prostor a mít o nich alespoň základní znalosti, abychom se ve společnosti nedopustili onoho pověstného faux pass.

Ke společenským událostem se hodí hodinky elegantní (ke smokingu pouze kapesní). Této skupině hodinek dominuje velice čistý design, nižší vodotěsnost, menší rozměry a žádná nebo minimální luminiscence. Nasazujeme je na kožený řemínek, který by měl být v barvě pásku u kalhot. Řemínek by 25826měl být slabší a bez výrazného děrování či prošívání. Možné je i použití motýlkové spony v barvě ostatních doplňků.

Protože správný muž není lenoch, tak určitě potřebuje i sportovní hodinky. O této skupině hodinek si dovoluji tvrdit, že je jednou z nejpočetnějších. Dnešní doba má ráda sportovce a výrobci hodinek taktéž. Mnoho sportovců je ambasadorem určité značky. Například Geogre Cooney je focen vždy s hodinkami značky Omega. Jednou z podskupin sportovních hodinek, jsou hodinky potápěčské. Poznáte je snadno dle vyšší vodotěsnosti (zkratka WR), v jednom směru otočné lunetě, silnější luminiscenci, dále se na ciferníku používají místo čísel indexy a u dražších hodinek s vyšší WR můžeme najít i heliový ventil.

Hodinky, které mají na první pohled více menších ciferníčků a postraních tlačítek, jsou vybaveny chronografem, tedy v podstatě stopkami. Jedná se o ideální zařízení pro sport, kde je třeba měřit mezičasy. Například řidičské hodinky můžeme vidět na dírkovaném koženém řemínku. Moderní quartzové hodinky jsou schopné si zapamatovat i několik mezičasů.

Pro náročnější sporty je dobré se vybavit specializovanými hodinkami. Každý běžec jistě ocení, pokud budou právě jeho hodinky vybaveny GPS čipem. Pro běhání podle plánu a sledování vlastních výkonů je to nezbytná věc. Jako další specializovanou funkci bych uvedl sledování tepové frekvence, neboť dodržováním správných hodnot se dá předejít úrazům či zbytečné únavě. Nejen pro běžce se dělají specializované hodinky. I golfisté mají své hodinky. Konkrétně Garmin má v nabídce hodinky, které jsou schopné měřit vzdálenosti na greenu, jednotlivé rány, časy kol a zobrazují digitální score kartu. U Garminu najdeme i hodinky pro plavce. Ty nám zobrazí množství uplavaných bazénů, časy, počet temp, spálené kalorie a sledování tréninkového plánu. Specialitu si pro nás připravila společnost Casio, která má na trhu model pro rybáře. Tyto hodinky zobrazují fáze měsíce a správný čas pro rybaření.GF610-1

Když si vyrazíme do přírody, tak i tam se můžeme vybavit specializovanými hodinkami. Outdoorové hodinky nám mohou být velice nápomocné, neboť je možné pořídit modely s různými funkcemi. Ideální ať už jdete na procházku nebo lezete po skalách. U outdoorových hodinek bychom měli nalézt především funkce jako je kompas, teploměr, barometr nebo výškoměr. Tyto hodinky bývají převážně vyrobeny z bytelného plastu, který odolá i hrubšímu zacházení. Samozřejmostí by měla být i slušná vodotěsnost, tedy alespoň 100m.

Pro úplnost bych se rád zmínil i o hodinkách, které jsou hodinkami jen tak mimochodem. Jedná se o fashion hodinky, které produkují různé především oděvnické firmy. Bohužel nemají obvykle žádné zkušenosti s výrobou hodinek a tak vznikají všemožné kreace. Spíše než o hodinkách tedy můžeme mluvit o šperku, který ukazuje čas. Zpravidla jsou tyto výrobky z méně kvalitních materiálů, jsou v nich použité tuctové a nekvalitní strojky a jejich ceny tedy neodpovídá kvalitě.

OMEGA fashion George Clooney

Na závěr bych všem, kdo si chtějí pořídit kvalitní hodinky rád poradil. Vybírejte z portfolia hodinářských značek, kde se i za relativně malé peníze dají pořídit hezké a kvalitní hodinky. Například u Seika, Orientu, Casia či Citizenu se dají pořídit moc pěkné kousky. Přeji šťastnou ruku při výběru a přesný čas.

 facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑