Vztahy

Published on Září 12th, 2013 | by redaktor

I muži jsou krásní?!

No a mají být muži krásní? Mám na mysli přímo mužskou krásu tělesnou.

Chápání ženskosti a mužskosti v našem životě ovlivňují názory našich rodičů či jiných autorit. Společenská pravidla diktují, že žena má být krásná a muž mužný. Čím více je žena krásná, tím více je ženou! A co muž? Je snad tím víc mužem, čím více krásných žen mu podlehlo? Já myslím že, zatímco muž touží být tělesně krásný (trpí, má-li akné, chce se podobat filmovým hrdinům, vyrovnat svalovcům), konvence ho nutí, aby pozoroval, obdivoval či posuzoval krásu ženskou.

Skutečnost, že mužské tělo je krásné, by byl ochoten připustit Platón. Jenomže Platóna mužská těla přitahovala eroticky.  Měli by tedy licenci na posuzování krásy mužského těla vlastnit jen přívrženci antické sexuality či přímo gayové, metrosexuálové, muži předvádějící svaly v mužských časopisech, nebo striptéři a missáci? Pokud muži posuzují krásu u žen, tak logicky u mužů by ji mohly posuzovat ženy. Zaslechne-li žena slovní spojení krásný muž, nejspíš se asi podiví, kdo že to vlastně je? V nejlepším případě připustí slovní spojení hezký chlap a řekne: „Mužské tělo je dost pěkné, pokud si ovšem muž nesundá slipy, udělá-li to, pak už je jeho tělo směšné.“ Není potřeba to brát doslova. Potíž je totiž v tom, že žena něco jiného říká a něco jiného míní. Když třeba prohlásí: „Najdi si jinou!“, tak v podstatě říká: „Po světě chodí tolik krásných žen, mám strach, že mi tě nějaká odloudí.“ Nebo třeba: „Můžeme se klidně rozejít!“, tak to znamená: „Teď právě si z nějakého důvodu nerozumíme, ale snad mě kvůli tomu neopustíš?“ Určitě vás muže napadne: „A proč to, sakra, děláte? To nemůžete jasně říct, co chcete, tak, abychom vám rozuměli?“ Nemůžeme! A máme k tomu své důvody! Kdybychom se zeptaly: „Neopustíš mě?“ a vy byste odvětili: „Neopustím,“ to bychom braly, jako ovlivnění z naší strany, a fakt, že to říkáte jen proto, neboť nás nechcete zranit. Ovšem když na prohlášení: „Najdi si jinou!“ odpovíte: „Proč bych si někoho hledal, když mám rád tebe?“ V tom případě je to něco úplně jiného. Kromě toho nás těší, jak jsme to chytře vymyslely. Je to hra, která nás baví. Tak nám to, prosím, nekažte. Vy si přece také rádi hrajete!

Když tedy žena řekne: „Mužské tělo je dost pěkné, pokud si ovšem muž nesundá slipy, udělá-li to, pak už je jeho tělo směšné,“ můžete na to vzít jed, že to znamená: „I muži jsou krásní, vaše chlouba nás zajímá, jen to nemůžeme tak úplně na sto procent přiznat. Na obdiv jsme tu totiž my! My jsme přece ty, jež zdobí svět!

Tak pánové, mějte na paměti, krása mužského těla se kdykoliv vyrovná kráse těla ženského. Myslím, že tuto skutečnost podtrhuje i fakt, že muži nestárnou, jen zrají jako víno. Mají totiž u Matky Přírody protekci, nejspíš proto, že je žena.

Má tedy otázka, má-li být muž krásný vůbec smysl? Vždyť oni přímo krásní jsou!  facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑