Technika

Published on Srpen 21st, 2013 | by redaktor

Jak na to: Zrychlení Vašeho PC – 2.díl

Určitě to všichni znáte. Hodně z nás si čas od času stěžuje, že našemu PC všechno trvá  a že celý systém je podivně pomalý. Vlastně jsou dva způsoby jak zrychlit náš PC. První je koupit nový, rychlejší počítač a druhý, který je praktičtější a levnější – zkusit ze svého miláčka udělat opět tu nezkrotnou mašinu. Proto si dnes povíme jak si zrychlit PC, aniž byste museli rozbít prasátko nebo sáhnout na úspory.

Hlavní příčiny zpomalení PC:

  • Dočasné soubory
  • Příliš mnoho zbytečných rezidentních programů jako jsou antiviry, dále nepotřebné Windows služby (vzdálená administrace a podobná nebezpečná havět)
  • Zanesení Windows registrů zbytečnostmi (špatné odinstalování programu)
  • Spyware a viry
  • Fragmentace dat na disku

Ve většině případů je na vině nepotřebné počítačové smetí, které se do něj ukládá při brouzdání po internetu, ale i při otevírání příloh z e-mailů. Jedná se o takzvané dočasné soubory. Ty totiž počítač sám nikdy nemaže. Proto není divu, že po nějakém čase zabírá toto smetí i několik MB či dokonce GB místa na disku.

Díky technice a programům dnešní doby již není vůbec žádný problém toto smetí jednoduše odstranit. Chytřejší programy navíc dokážou pracovat i s registry, což je v podstatě řídicí jednotka Windows. V ní se ukládají důležité instrukce jednotlivých aplikací, ale i jejich chyby a právě tyto chyby mohou Váš  PC výrazně zpomalit.

Neblahý vliv na rychlost počítače mají také počítačové viry. Kdysi bylo vir jednoduché rozpoznat. Byly totiž naprogramovány tak, aby způsobily co největší škody v co nejkratším čase. Moderní viry se naopak snaží zůstat co nejdéle v anonymitě a potají otevírat zadní vrátka pro potencionálního útočníka.

Naštěstí vedle placeného softwaru, který stojí od několika stovek do několika tisíc korun, existují také bezplatné varianty. Zdarma nabízí tyto programy nejčastěji firmy, které doufají, že si uživatelé po vyzkoušení zakoupí pokročilejší placenou verzi.

Ale k jádru dnešního dílu a celého problému. Nebudeme se dohadovat, který antivirový program je lepší nebo že jsou i daleko lepší programy na řešení těchto problémů. Popíšu a představím Vám zde programy, které znám, používám a mám s nimi několikaletou zkušenost.

CCleaner

CCleaner je velmi užitečný program pro odstranění nepotřebných souborů z pevného disku („smetí“) a vyčištění registrů od chybných či zbytečných záznamů. Program zvládá jak vysypání koše, tak vymazání historie, cookies souborů z internetových prohlížečů aj.

Více info a dostupnost ke stažení ZDE.

ccleaner

 

 
Ccleaner3

 

AVG antivirus FREE

Jedná se o antivirový program, který používám již řadu let a ještě jsem s ním neměl žádné problémy. Mimo vyhledávání virů a jejich eliminaci nabízí řadu zabezpečovacích prvků, inteligentní technologii řízení výkonu a mnoho dalšího.

Hledáte-li spolehlivou ochranu vašich dat ať už na PC či mobilu, která Vás nebude nijak omezovat a je zdarma, pak doporučuji tento antivirový program. Více informací a dostupnost ke stažení naleznete ZDE.

 

 

 
Avg antivirus FREE 2013

Spy Emergency

Téměř nic nedokáže zpomalit počítač tak, jako škodlivé programy. Většinu trojských koní, spywarů, keyloggerů  a dalších nezvaných návštěvníků dokáže odhalit program Spy Emergency. Je velice jednoduchý, nekompromisní a velmi účinný.

Více informací a dostupnost ke stažení naleznete ZDE.

spyemergency

 

 

 

 

 

Spy Emeregency

Auslogics Disk Defrag

Operační systémy Windows mají funkci defragmentace pevných disků. Ta spojí dohromady co nejdelší bloky souvisejících dat, což umožní jejich rychlejší načítání. Pokud vám ale vestavěný nástroj ve Windowsech nevyhovuje, můžete využít speciálních programů. Například Auslogics Disk Defrag.

Mezi jeho největší přednosti patří rychlost a přehlednost. Defragmentaci je možné naplánovat na určitý čas, nebo nechat běžet automaticky na pozadí. V takovém případě pak aplikace využívá nepotřebný výkon počítače.

Více informací a dostupnost ke stažení naleznete ZDE.

Defrag

 

 

 

 

 

 Auslogics Disk Defrag

 facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags:


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑