Business

Published on Duben 26th, 2015 | by redaktor

Jak vypadá ideální půjčka online?

Půjčit si prostřednictvím internetu a za pár minut je dnes naprosto standardní možností, jak se dostat k penězům. Danou jednoduchost a rychlost dnes nabízí půjčka online. Tu dnes realizuje několik desítek různých poskytovatelů, od těch prověřených a stabilních, po menší a novější. My se aktuálně podíváme na to, jak by měla půjčka online v ideálním případě vypadat, pokud si ji chcete vzít. Ne všechny nabídky na trhu jsou totiž stejně výhodné.

Úrokové sazby

Ty jsou dnes hlavním kamenem úrazu. Zde musíme objektivně zhodnotit to, že většina poskytovatelů má úroky skutečně vysoké, a to i v řádu 30 procent měsíčně. Přesto ale lze vybrat dobře a výhodně, a to produkt nazývaný jako první půjčka zdarma. Jedná se o možnost, kdy někteří poskytovatelé svým prvním žadatelům nabídnou možnost půjčit si peníze bez úroků i poplatků. V takovém případě vracíte přesně tolik, kolik si půjčíte. A takto by měla vypadat cesta za ideálním finančním produktem.

 Délka splácení

 

U daných typů půjček je charakteristické to, že se nesplácí v pravidelných měsíčních splátkách, ale že je třeba, aby byla půjčka online vrácena jednorázově, v termínu splatnosti. Výhodnost je v tomto ohledu posuzována tím, čím delší daný termín je. Pokud se podíváme na současné možnosti, tak ty se pohybují okolo jednoho měsíce. Jsou ale i výjimky, kdy je termín splatnosti ve lhůtě 45 dní od získání peněz. Důležité je také dodat to, aby bylo možné si danou lhůtu prodloužit. Třeba i několikrát.

Konkrétní podmínky schválení, jaké půjčka online má

Třetím kritériem výběru jsou určitě podmínky získání. V tomto směru musíme říci, že většina poskytovatelů je opravdu benevolentních a tak není problém si vybrat přesně takovou možnost, kdy vše vyřídíme z pohodlí domova. Mez hlavní podmínky, které jsou dnes u poskytovatelů standardem, rozhodně patří:

  • Věk nad 18 let
  • Tuzemské státní občanství
  • Vlastnictví bankovního účtu
  • Bydliště na území ČR

Další podmínkami by v ideálním případě mělo být i to, že není třeba dokládat příjem, ani nebude nahlíženo do bankovních a nebankovních registrů. Pozitivem v rámci samotného procesu vyřízení by mělo být i to, že nemusí být zasílán korunový registrační poplatek.

Férové podmínky

To poslední, co bychom měli sledovat a na co i my klademe důraz, jsou určitě férové podmínky samotného sjednání. V tomto ohledu je dobré vybírat poskytovatele třeba podle hodnocení. Ferratum v tomto ohledu uvádí například sdělení: „Jsme pod kontrolou Malta Financial Services Authority a zákonů EU. Respektujeme spotřebitelské zákony ČR. Jsme jediná banka, která nabízí rychlé půjčky.“ A to jasně ukazuje, že podmínky této společnosti rozhodně budou správné, a to s ohledem na to, abychom se nezadlužili ještě více. Jedině tak nám může půjčka opravdu primárně pomoci.

 

 facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , , ,


About the AuthorComments are closed.

Zpátky nahoru ↑