Business

Published on Říjen 19th, 2013 | by Vladimír Nagl

0

Jak změnit povinné ručení?

 

Povinné ručení musí platit každý provozovatel motorového vozidla. V současné době nabízí různé pojišťovny různě výhodná povinná ručení, což je dobrá zpráva pro všechny majitele motorových vozidel. I na povinném ručení se dá díky bohaté nabídce ušetřit. Změna povinného ručení ovšem není úplně jednoduchá záležitost. Poradíme vám, jak by změna povinného ručení měla vypadat.

Smlouvu musíte vypovědět písemně

Každá změna povinného ručení musí být vypovězena písemně. Ve výpovědi musí být uvedeny vaše iniciály, číslo pojistné smlouvy a samozřejmě datum a váš podpis. Informace o tom, jak musí výpověď vypadat, vám samozřejmě musí pojišťovna sdělit. Důležité je ale vědět, že smlouvu podle zákona nemůžete vypovědět kdykoliv se vám zamane. Smlouvy povinného ručení lze vypovědět 6 týdnů před koncem smlouvy. Tento termín je tedy nutné si pohlídat. Smlouvy o povinném ručení jsou sjednávány na jeden rok. Pokud písemnou výpověď do 6 týdnů před koncem nedoručíte, pojišťovna s vámi jednat vůbec nemusí. Smlouvu také můžete vypovědět do dvou měsíců od jejího uzavření. Smlouvu také můžete vypovědět do tří měsíců od pojistné události. V tomto případě s vámi může pojišťovna také rozvázat smluvní poměr.

Kde hledat nové?

Smlouvu také můžete bez problémů vypovědět v případě, kdy auto prodáváte nebo vám bylo ukradeno. Pokud rušíte smlouvu za účelem změny pojišťovny, je potřeba si najít tu nejvýhodnější nabídku. Pokud hledáte nejlevnější autopojištění musíte si sami srovnat nabídky jednotlivých pojišťoven. Můžete to udělat dvěma způsoby.

Srovnávače jsou snadná cesta

Při hledání nového povinného ručení můžete kontaktovat s poptávkou vybrané pojišťovny. Tento způsob hledání je ale poměrně zdlouhavý. Hledání si můžete usnadnit díky internetu. Pro vás nejvýhodnější povinné ručení můžete najít díky srovnávačům povinného ručení. Během několika vteřin dostanete přehled výše povinného ručení od vybraných pojišťoven. Do srovnávačů stačí zadat jen několik důležitých informací jako je typ vozidla, doba bez nehody a další.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: ,


About the Author

PPC specialista, potápěč, začínající fotograf, bloger, věčný snílek a požitkář.Zpátky nahoru ↑