Zdraví

Published on Září 20th, 2013 | by redaktor

I káva může být prospěšná

Nemyslete na to, že po kávě nemůžete usnout, že se vám zvýší krevní tlak nebo budete více podráždění. Káva přece může mít i blahodárné účinky pro vaše zdraví. Vezmeme-li si posledních pár let zpět, tak prošla káva několika vědeckými výzkumy, které potvrdily dobré účinky na zdraví člověka. Tyto výzkumy také potvrdily to, že výše uvedené informace jsou pouhým mýtem.

Káva obsahuje až čtyřikrát výše antioxidantů než zelený čaj. Zelená kávová zrna v sobě mají až tisíc antioxidantů a pozor, pražením se antioxidanty neničí. Nejsou zmírněny dokonce ani při snižování kofeinu.

Důležité je podotknout, že každý šálek kávy má antioxidantů jiný počet. Záleží vždy na druhu kávy, přípravě a množství. Antioxidanty v těle mají na lidský organismus značný vliv. Díky výzkumům, které jsou až z Harvardu, je jasné, že káva může být prevencí proti cukrovce typu II. Tento výzkum zjistil, že pravidelné pití kávy s kofeinem může být jakousi ochranou proti tomuto druhu cukrovky.

Další studie tvrdí, že vysoká závislost je mezi kávou a prevencí Parkinsonovy choroby. Pravidelným pitím kávy bylo prokázáno, že se snižuje riziko vzniku této choroby až o 60 – 80 %. Některé studie dokonce potvrdily, že čím více člověk kávu pije, tím je toto riziko nižší.

Jedna ze složek kávy zmenšuje vznik rakoviny tračníku. Vědci si už po několik let mysleli, že mezi kávou a ochranou proti rakovině, existuje silné spojení. Avšak dokázáno to bylo až teprve nedávno. Vznik rakoviny tračníku se snižuje se sílou kávy.

Nezapomínejte také na to, že káva má nejen značnou souvislost s ochranou proti nemocem, ale také má kladné účinky na lidské činnosti. Kofein, který káva obsahuje, dokáže zlepšovat lidské výkony. Dokonce bylo prokázáno, že člověk, který pil kávu před cvičením, pak vydržel cvičit mnohem déle a dokázal provádět mnohem obtížnější cvičení, než ten, kdo kávu před sportováním nepožil. Káva dokáže člověka povzbudit, zlepšit soustředění, snížit, únavu a zlepšit koncentraci. Konzumace kávy snižuje riziko vzniku cirhózy jater až o 80 %, dokonce je dobrým pomocníkem při boji s astmatem.
Pitím kvalitní kávy lze umírnit bolest hlavy a zlepšovat náladu. Káva také dokáže snížit riziko vzniku zubního kazu. Výzkumy, které mají souvislost s pitím kávy, jsou neustále prováděny. Z těch nejnovějších jasně vyplývá, že káva má mnoho pozitivních účinků. Avšak myslete na to, že na každého člověka může pití kávy působit jinak a nic se nemá přehánět.facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑