Vztahy

Published on Září 11th, 2013 | by redaktor

Mužská obřízka je pro ženy vzrušující

Mužská obřízka neboli cirkumcize je vlastně zákrok, během kterého je chlapcům částečně, anebo úplně odstraněna předkožka penisu. Její tradice přitom sahá hluboko do dávnověku, velice pravděpodobně totiž její kořeny nalezneme již ve starší době kamenné. V současné době se jedná v podstatě o celosvětový fenomén. Aktuálně se po zemi pohybuje cca 30 % mužů s obřezaným penisem, čili každý třetí muž se může „pochlubit“ odstraněnou předkožkou.

V mnoha případech mužské obřízky se jedná o religiózní, zdravotní či hygienické důvody. Zajímavou otázkou nicméně zůstává, jak se k mužské obřízce stavějí ženy. Líbí se jim takový penis? A jak je tomu s praktickou stránkou věci? Je sex s takovým mužem více, či méně vzrušující? Na tyto a další otázky naleznete odpovědi na následujících řádcích.

Pokud vás zajímají i další obecné informace o fenoménu mužské obřízky, více se dočtete např. zde

Je mužská obřízka pro ženy vzrušující?

Často je zmiňován názor, že mužská obřízka prodlužuje sexuální výkonnost. Zajímavé ale je, že pokud se muž nechá obřezat až ve věku sexuální aktivity, ve většině případů dochází přesně k opačnému efektu. Žalud je totiž neustále obnažený, a tak dochází ke zvýšené citlivosti, která může být někdy prožívána až jako nepříjemná. Výsledkem pak pochopitelně bývá, že při milování je výdrž muže dokonce kratší než před zákrokem. To tedy pro ženy nezní příliš optimisticky.

Časem si ovšem muži na obřízku zvyknou a následným efektem skutečně může být větší výdrž, což je naopak pro partnerku jistě potěšující zpráva. Mnohým ženám navíc připadá obřezaný penis esteticky zajímavý, takže při samotném sexu mohou už jen díky tomuto aspektu samy prožívat větší vzrušení. Skutečně se tedy zdá, že cirkumcize může mít pozitivní vliv na prožitek z pohlavního styku jak u mužů, tak u žen.

Další pozitivní aspekty mužské obřízky – hygiena a zdraví

Zdá se tedy, že s mužskou obřízkou mohou být spojena i velmi zajímavá pozitiva. Na rozdíl od ženské obřízky, neboli klitoridektomie, se nejedná o nic vysloveně negativního a jsou tu i další faktory, které mohou být pro partnerku více než zajímavé. Cirkumcize kupříkladu usnadňuje hygienu, což je dobré samo o sobě, nicméně má i velmi důležité zdravotní důsledky!

Obřízka penisu je řešením fimózy a parafimózy. Jsou to problémy zúžené předkožky. Vzhledem k menšímu tření kůže je obřízkou také sníženo riziko přenosu vážných pohlavních chorob, včetně viru HIV. Zdravotní pozitiva se ovšem netýkají pouze mužů! Jak totiž dokazují některé statistiky, partnerky mužů s obřízkou jsou daleko méně náchylné k rakovině děložního čípku. Toto zřejmě souvisí s výše zmíněnou hygienou a s ní spojeným nižším rizikem nejrůznějších zánětů.

Co dodat závěrem? Jak je patrné, mužská obřízka rozhodně nemusí být pouze záležitostí náboženských důvodů, ale mohou z ní těžit mnohé výhody také ženy. Pohlavní styk totiž může být delší, obřezaný penis přitažlivější i hygieničtější a samozřejmě nelze vynechat ani snížení rizika mnoha závažných chorob. To tedy znamená, že mužská obřízka rozhodně nemusí být na škodu, jak by se snad mohlo na první posouzení zdát.facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags:


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑