Kultura

Published on Září 13th, 2013 | by redaktor

Návrat do Bradavic? Ano, ale bez Pottera…

…děj připravovaného filmu ze světa čar a kouzel  totiž začne v New Yorku. A bude se odehrávat rovných 70. let před událostmi původní knižní (filmové) série. Tedy v době, kdy je slavný mudlovský kouzelník Harry ještě „na houbách“.

Film, jehož scénář sepíše sama J.K. Rowlingová, se inspiruje útlou učebnicí Fantastická zvířata a kde je najít? (Fantastic Beasts and Where to Find Them) z roku 2001. Jejímž fiktivním autorem je Newt neboli Mlok Scamender. Bývalý student Bradavic a pracovník na Ministerstvu kouzel z Odboru pro dohled nad kouzelnými tvory. Ti jsou jeho celoživotní vášní. A za jejich studium dokonce získal Merlinův řád 2. Stupně. Scamender je tedy zároveň hlavní postavou filmu.

Rowlingová pak vyvrací obavy fanoušků kouzelnického univerza, že půjde o prequel. Nic takového. Prostředí Bradavic a vše důvěrné známe, zůstane při starém. Změní se jen zmíněná hlavní postava a příběh. To je určitě dobře. A stejně jako dříve, i tentokrát bude filmovou předlohu následovat herní bratříček.

Zní to zajímavě. Co myslíte? Podělte se s námi v komentářích.facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑