Technika

Published on Září 23rd, 2013 | by redaktor

Nový iPhone a další propadák

Ačkoli Apple chce za své hračky desetitisíce,  zdá se že nemůžeme očekávat ani plnohodnotné zabezpečení, jež firma slibuje. Důkazem je skupina německých hackerů, kterým se  podařilo na novém modelu prolomit zabezpečení snímače otisků prstů. Informovala o tom agentura Reuters.

Hackeři na svých internetových stránkách zveřejnili video, které ukazuje, jak se někdo snaží dostat do iPhonu 5S pomocí falešného otisku prstu. Stačí si otisk vyfotografovat a vytisknout na tenkou folii. Součástí článku byl rovněž návod, jak otisk prstu získat.

Zástupci firmy Apple se ke zprávě zatím nevyjádřili. Pokud je video pravdivé, bude to pro Apple velmi nepříjemné, protože právě snímačem otisků chtěl výrazně odlišit svůj přístroj od konkurence.

Funkce snímače prstu v novém modelu iPhone 5S přitom může sloužit jak k odemknutí přístroje, tak k nakupování v internetovém obchodě iTunes. Přitom recenzenti minulý týden vehementně chválili šikovnost, funkčnost a spolehlivost této funkce.facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑