Kultura

Published on Září 30th, 2013 | by redaktor

Oblékání podle etikety

Celkem neoblíbená pravidla společenského oblékání musí čas od času dodržovat každý. Muži jsou tomu mnohdy vystaveni v práci a na společenských akcích jako jsou plesy, svatby nebo galavečery. Pánové, víte, co znamená Black Tie nebo White Tie a co si v takových momentech máte obléci? Požadavky na správné oblečení vyplývají z daného dresscodu, podle kterého se musíte řídit. I když je to nuda, měli byste znát základní typy dresscodu a vyhnout se posměškům kvůli nevhodnému oblečení.

Dresscode

herrenanzug-schnaeppchen-foto-bild-63138281Business Dress klade požadavky na oblékání  v zaměstnání. Do práce byste měli volit oblek jednoduchých barev jako je černá, tmavě modrá nebo hnědá. Košile nemusí být striktně bílá, pokud nejste ve vedoucí pozici. Z rukávu by měl být vidět alespoň jeden centimetr manžet. Kravata k obleku neodmyslitelně patří a měla by být barevně sladěná s košilí nebo oblekem, přičemž kravatu nikdy nepovolujte. Kvalitní hedvábné kravaty nabízí například značka Vincenzo Boretti nebo Lorenzo Guerni. Mezi doplňky vhodné a přijatelné k obleku patří manžetové knoflíčky, hodinky a případně snubní prsten. Při volbě hodinek myslete nato, že jdete na důležité jednání a ne se potápět. Levné digitální a gumové hodinky k obleku rozhodně nepatří. Luxusní manžetové knoflíčky jsou nabízeny například v podobě aut, značek Apple nebo Playboy, s různým rytím nebo elementy Swarovski. Kvalitní manžetové knoflíčky jsou opracovávány za tepla, přičemž přesný řez je veden pomocí laseru případně manuálně. Poslední věcí, na kterou byste rozhodně neměli zapomínat, jsou ponožky! I takový detail jako jsou ponožky, může způsobit pořádný trapas. Při vyhrnutí nohavic není zrovna lichotivé, když vykouknou hnědé ponožky s modrými proužky.

Do společnosti

Pokud obdržíte pozvánku na společenskou akci, velmi pravděpodobně na ní bude i požadovaný dresscode. Black Tie vás vybízí k obléknutí smokingu, hedvábné Groom in grey suit ficing his cufflinkkošile s dvojitými manžetami, černé vesty,motýlku a kalhotám se širokým lampasem. White Tie očekávejte při velmi formálních a důležitých událostech. V tomto případě bude po vás vyžadován frak, bílá vesta a motýlek a kalhoty s dvěma lampasy. Formal Dress vyžaduje oblek a slavnostní kravatu, zatímco Casual Dress je označení pro oblékání, které běžně nosíte ve svém volném čase. U nás je velkých firmách často uplatňován v pátky.

 facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑