Zprávy

Published on Srpen 30th, 2013 | by redaktor

Otravuje vás zpoždění letadel? Vydělejte na tom!

Zná to každý, kdo používá letadlo jako dopravní prostředek a štve ho zpoždění. Pokud se nechcete nechat odbýt houskou či limonádou, dožadujte se odškodnění, na které máte ve skutečnosti nárok. 

Nárok na náhradu škody se vztahuje na pravidelné i charterové lety a to v případech, že se nebude jednat o špatné počasí, útoky teroristů nebo stávky aerolinií. Nejčastější výmluvou přepravců jsou ale ptáci v motoru, za které máte určitě nárok na náhradu a získat tak můžete i několik tisíc korun. Vyřízení odškodného je někdy na dlouhé lokty, společnosti nejsou příliš ochotné a komunikace vázne.

Podle statistik uvádí České aerolinie, že 98 procent zpoždění zaviní tzv. vyšší moc – přírodní vlivy a hustota provozu a to se dozví cestující minimálně dva týdny před odletem a tím pádem na odškodnění nemá nárok. Podle průzkumu mají nejvíce zpožděných letů čínská letiště v Pekingu a Šanghaji. Naopak největší přesnost nabízí letiště Hajera v Tokiu.facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , , , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑