Technika

Published on Říjen 1st, 2013 | by redaktor

Ovládněte svůj PC mobilem či tabletem

Nic složitého. V dnešní době moderní technologie, chcete-li digitálního věku, je možné opravdu vše. Můžete tak svůj mobil či tablet proměnit v dálkový ovladač, řekněme čehokoli. Dnes Vám však vysvětlím, jak se s pomocí svého chytrého mobilu nebo tabletu, připojit odkudkoli a jak zcela ovládnout Váš PC aniž by jste u něj museli sedět. Samozřejmě, tuto funkci má v sobě integrovanou i samotný windows, ale vždy se dá z něčeho vyždímat daleko víc.

Aplikací pro tuto funkci je opravdu hodně. Já ovšem preferuji službu Teamviewer. Pojďme si tedy ukázat jak na to. 😉

Co budeme potřebovat:

  • PC připojený k internetu
  • Samotnou aplikaci ( Jak v mobilu, tak v PC)
  • Chytrý mobil nebo tablet s připojením k internetu.

Nástroj TeamViewer propojí na dálku počítače a to bez složitého nastavování nebo potřeby veřejných IP adres. Poradí si ovšem i s přenosem obrazu z pracovní plochy či ovládáním počítače na dálku prostřednictvím mobilních telefonů, tabletů s operačním systémem Android. TeamViewer je třeba nainstalovat do počítače. Program následně propojíte pomocí bezpečnostního kódu s telefonem. Získáváte tím okamžitý přístup k pracovní ploše počítače s možností ovládání jeho klávesnice a myši nebo přenosu souborů.

Stáhněme si tedy program teamviewer do svého PC a do svého mobilu. ZDE a ZDE.

Pokračujeme tím, že do obou přístrojů tyto programy nainstalujeme. Při instalaci zvolíme možnost soukromé a nekomerční použití. Při úspěšném dokončení instalace, Vám vyskočí tabulka, kde je vypsáno Vaše ID a heslo. Toto heslo se dá různě měnit a nebo si můžete nastavit své vlastní stálé heslo. Teď se přesuňte na mobil a spusťte již nainstalovanou aplikaci TeamViewer. Do kolonky ID vypište číslo, které máte na PC a potvrďte heslem. Nyní máte vzdálený přístup ke svému PC ze svého mobilu, gratuluji.

Aplikace nabízí samozřejmě funkcí daleko víc.

  • Vzdáleně zapnout PC – Stačí, když bude mít cílový počítač zapnutou podporu zapnutí na dálku, třeba s pomocí Wake on LAN. Tak ho lze kdykoliv nastartovat a následně se k němu připojit.
  • Pohodlný přenos souborů a prezentační systém – S programem můžete přenášet soubory (k dispozici podobný program jako správce souborů) a pro maximální rychlost se data před přenosem automaticky komprimují. Vytvářet lze seznam partnerů, takže připojení je pak otázkou jednoho kliknutí (v seznamu uvidíte, který partner je k dispozici). Užitečnou funkcí je i tzv. prezentační systém. Tak lze sdílet vlastní pracovní plochu s partnerem či partnery (až 25). To znamená, že vy data vysíláte a ostatní partneři se mohou připojit a dívat se. To se může hodit například v menších pracovních skupinách, kdy jeden chce ostatním partnerům něco názorně ukázat. Určit lze, co diváci z plochy uvidí – nechybí možnost přepínání monitorů.

 

Všechny přenosy jsou zabezpečeny 256bitovým AES šifrovacím algoritmem. Starosti si dělat nemusíte ani s firewally, blokovanými porty nebo NAT routingem – aplikace vždy najde spojení se vzdáleným počítačem. Nespornou výhodou pro našince je také to, že jak program, tak celý web je lokalizován, dokonce nechybí ani telefonická podpora v českém jazyce. Program je pro nekomerční využití k dispozici zdarma a v případě opaku po zakoupení získáte automaticky celoživotní licence.

 facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑