Technika

Published on Leden 23rd, 2014 | by Vladimír Nagl

Přehlášení automobilu: Jak přehlásit auto

Pokud jste koupili nový nebo ojetý automobil, podpisem kupní smlouvy to pro vás rozhodně neskončilo. Musíte totiž vozidlo přihlásit do provozu a uvést sebe jako nového majitele. Pro přehlášení automobilu je nutné provést hned několik kroků. Ty si nyní představíme.

Evidenční prohlídka a povinné ručení jsou první na řadě

Pokud hodláte provést přehlášení automobilu, rozhodně nechoďte rovnou na úřad. V první řadě musíte vyřídit dvě velice důležité věci – musíte zajistit evidenční prohlídku. Evidenční prohlídku provádějí v každé Stanici technické kontroly. Někdy je třeba se objednat, ale v mnoha případech udělají technici prohlídku téměř ihned. Pro nově koupené vozidlo také musíte zajistit nové povinné ručení. Bez něj byste neměli vyrazit na silnice, protože jinak vám hrozí pokuta.

 

car

 

Jednání na úřadě – připravte si všechny potřebné dokumenty

Pokud máte prohlídku i ručení, musíte jít na úřad – konkrétně na oddělení registru vozidel. Zde musíte vyplnit speciální formulář pro odhlášení vozidla na nového majitele a také žádost o zápis změn údajů v Registru silničních vozidel. Na úřad si s sebou musíte vzít hned několik důležitých dokladů, pokud je nebudete mít kompletní, budete se muset na úřad vypravit znovu. Připravte si: občanský průkaz, registrační značky, malý i velký technický průkaz, pokud chcete automobil využívat k podnikání, nezapomeňte si živnostenský list. Změnu byste měli na úřadě provést maximálně do 10 pracovních dnů od koupi automobilu.

Pozor na leasing

V případě, že kupujete ojetý vůz, můžete se setkat i s nabídkou přenechám leasing, která znamená, že na vás někdo může převést svůj leasing a tak i automobil. Tento typ obchodu může být výhodný, ovšem je nutné být na pozoru. Ještě než k převodu dojde, dobře si prostudujte podmínky smlouvy a leasingu a důkladně zkontrolujte stav vozidla.facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , ,


About the Author

PPC specialista, potápěč, začínající fotograf, bloger, věčný snílek a požitkář.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑