Technika

Published on Duben 19th, 2015 | by redaktor

Problém s DFP filtrem vyřeší naftak.cz

Jak vyřešit problém s DFP filtrem?

Máte problémy s filtrem pevných částic ve vašem vozidle? Signalizuje vám palubní počítač, že je filtr zanesen a je třeba jej vyměnit? V takovém případě se obraťte na portál Naftak.cz nebo DPFFAP.cz, kde vám s problémem poradí a kde najdete širokou nabídku filtrů za nejvýhodnější ceny.

Filtr pevných částic se v automobilovém průmyslu označuje také jako DPF filtr (z anglického názvu Diesel Particular Filter) nebo FAP filtr (z francouzského názvu Filtre A Particules). Je to zařízení, které se montuje přímo do výfukového potrubí, a jeho úkolem je zachycovat pevné částice ze zplodin, které vznikají během provozu naftového motoru.

DPF filtr pomáhá zvýšit emisní čistotu dieslových aut, ale zároveň zvyšuje spotřebu motoru, protože po zanesení se automaticky spustí jeho samoregenerace. Její podstatou je vstříknutí paliva nebo aditiva do filtru, kde se zvýší teplota, a vzápětí dochází k prohoření zachycených zplodin ve filtru. Struktura filtru je velmi složitá a hustá. Zplodinám brání volně unikat výfukem ven, což způsobuje celkové snížení výkonu motoru.

„V našem e-shopu nabízíme originální DPF filtry od autorizovaných výrobců pro různé typy automobilů značek Škoda, Volkswagen, Audi, Seat či Ford,“ uvedli zástupci portálu Naftak.cz. DPF filtr je vhodné vyměnit po každých 100.000 až 150.000 ujetých kilometrech, ale vše závisí od způsobu jízdy, používaného paliva nebo technického řešení vozidla. „Zpravidla platí, že pokud autem jezdíte na delší trasy, filtr bude mít delší životnost. Při krátkých trasách totiž studený motor nepracuje ideálně, při spalování nafty produkuje mnohem více pevných nečistot a proto se filtr rychleji ucpává, „vysvětlili zástupci stránky Naftak.cz.

Kromě DPF filtrů najdete v nabídce tohoto portálu i vstřikovače paliva, palivová čerpadla případně EGR ventily od renomovaných firem Denso, Delphi, Bosch a VDO. Naftak.cz prodává všechny autodíly za výhodné ceny, protože jednotlivé komponenty nakupuje přímo od výrobců a tak zákazník nemusí platit zprostředkovatelské poplatky ani poplatky za provoz kamenného obchodu, jako je tomu v případě běžných autoservisů nebo prodejen.facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , ,


About the Author



Comments are closed.

Zpátky nahoru ↑