Technika

Published on Srpen 31st, 2013 | by redaktor

První pomoc při polití notebooku

Možná si řeknete, tohle se mi stát nemůže. Není to pravda. Rizikových faktorů, které číhají dnes a denně kolem nás, je víc než si myslíte. I já patřím do skupiny uživatelů, kteří si k notebooku neberou jídlo a už vůbec ne pití. A přece se mi v pátek tohoto týdne, podařilo procedit přes svůj notebook sklenici Coca Coly. 🙂 Nebudu popisovat shluk události, které k tomu vedly. Šlo vyloženě o shodu náhod a mou vlastní zbrklost. Přešel bych tedy rovnou k jádru věci a to sice, jak poskytnout první pomoc Vašemu notebooku při zalití neboli polití.

  • Prvním a důležitým krokem je vypnout notebook, odpojit připojená zařízení (myš, USB, flash disk, tiskárna, apod.) a VYJMOUT BATERII!
  • Naklonit notebook tak, aby mohla kapalina ať už čaj, pivo apod. volně vytéci ven. NE směrem k displeji, tam se za žádných okolností kapalina nesmí dostat.
  • Notebook v žádném případě nevysušovat na topení, fénem, v troubě ani nijak jinak.
  • Nejdůležitějším bodem je notebook NEZAPÍNAT!
  • Posledním bodem, pokud nejste technický typ a nerozumíte těmto věcem, nerozebírejte Váš stroj. Vyhledejte co nejrychleji odbornou pomoc v servisním středisku. Obnova a regenerace je úspěšná na cca 80%.

Záleží to hodně na tom,  jaký postup zvolíte po polití. Velký problém bývá, když notebook nedáte do servisu a poté ho normálně používáte. Notebook se Vám zdá, že normálně funguje, ale vevnitř notebook oxiduje a ničí se. Vesměs se dají data vždy, i když  je notebook nenávratně poškozen, vytáhnout ven.facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑