Zdraví

Published on Srpen 27th, 2013 | by redaktor

Sezónní piva

Milují ho lidi nejen po celé ČR, ale také po celém světě. Víte, o čem mluvím? Přesně tak, jedná se o pivo. V poslední době se začínají na trhu objevovat nové druhy piv a Češi si začínají prověřovat jejich kvalitu. Jakmile se na trhu objeví nějaká novinka, většina lidí hned touží po tom ji ochutnat a její kvalitu objektivně zhodnotit.

Menší pivovary mají hned několik novinek, které stojí za to ochutnat. Většina takových pivovarů nabízí různé druhy piv v různých ročních obdobích. Nabídka je také závislá na svátcích či sezóně ovoce a zeleniny. Pivo si můžeme koupit po celý rok a vybrat si hned mezi několika druhy a značkami. Velké pivovary tvrdí, že by se pivo nemělo během roku měnit a každý by si měl najít svou oblíbenou značku, od které by neměl opouštět. Malé pivovary ale nabízí nejen svou stálou nabídku piv, ale také sezónní piva, jež závisí na období, ve kterém je vyrobeno.

A jaká vína patří mezi sezónní? Jedná se například o:

Svatomartinské pivo

Svatomartinské pivo je 13ti stupňovou specialitou. Světlé pivo, pro jehož výrobu byla inspirací Svatomartinská vína, se stává velmi oblíbené. Jeho výrobcem je pivovar Heineken. Pivo je extra hořké a k jeho výrobě se využívá kvalitních domácích surovin.

Svatojánské pivo

Svatojánské pivo se točí pouze jeden den v roce – 24. června. Má červenou barvu, a chutná jako jalovec. Jedná se o 13ti stupňové pivo. Tuto specialitu poprvé uvedl na trh pivovar ve Velkém Březně v r. 2010. Ochutnat ho mohou lidé pouze točené v restauracích.

Svatováclavské pivo

Tuto 11ti stupňovou specialitu si mohou lidé vychutnávat na den sv. Václava, tedy 28. září. Právě pouze v tento den si ho můžete dát ve své oblíbené restauraci. Svatováclavské pivo je nejsilnějším pivem, které pivovar Heineken nabízí.

 Mastadont 15°

Pivo, jež má ve své sezónní nabídce pivovar Mamut, vyniká svou jantarovou barvou. Jádro piva tvoří karamelový a vídeňský slad. Ochutnáním piva vás pohltí karamelové a čokoládové tóny. Pivo je nabízeno pouze v omezeném množství a obsahuje 6, 3 % alkoholu.

Pivo Sv. Norbert velikonoční

Sezónní světlé pivo, které obsahuje 5,3 % alkoholu a je nabízeno týden před Velkým pátkem. Pivo Sv. Norbert velikonoční se chlubí vyšší hořkostí a nabízí ho klášterní pivovar Strahov.

Bergquell Festbier jaro

Sezónní pivo nabízené od února je pravým osvěžením především v čase Velikonoc. Toto jarní pivo nabízí hornolužinecký pivovar Bergquell-Brauerei Löbau. Prodává se v 0,5 l lahvi a jeho obsah tvoří 13 % základních surovin.

 

A jaké pivo preferujete vy? Dáváte přednost klasickému pivu nebo rádi ochutnáte i sezónní novinky?facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑