Sport

Published on Září 17th, 2013 | by redaktor

Skydive – volný pád může zažít každý

Hledáte netradiční volnočasovou zábavu? Pak je skydive tou správnou volbou pro vás. Nemusíte absolvovat skok z letadla, abyste poznali kouzlo skydivingu. Rovněž nemusíte spoléhat na přízeň počasí, skydive je adrenalinový sport, který si můžete dopřát prakticky kdykoliv. Prožijte volný pád ve vzdušním tunelu.

Sport je zcela bezpečný a za stálého dozoru instruktorů. Zkuste si svou obratnost v proudu vzduchu, který může dosahovat rychlosti až 300 km/hod. Vznášet se můžete ve výšce až 14 metrů. Myslíte, že taková síla bude potřebovat přípravu? Omyl, před prvním pádem se nemusíte nijak fyzicky připravovat, i z tohoto důvodu je skydive vhodný i pro děti nad pět let. Intenzitu však nepřehánějte. Pro začátek postačí 3-6 minut strávených v aerodynamickém tunelu, které vám i tak přinese úžasné pocity!

5538508867_c6a887ff08_bZačátečníci

Pro začátečníky je vhodné začít s lehčí formou nazývanou Funflight. Zde se rychlost stabilně proudícího vzduchu pohybuje okolo 200 km/hod. Nemusíte se strachovat, že se dostanete mimo vzdušný proud. Větrný tunel se uzavře a vy si tak zcela bez obav můžete oddávat vzrušujícímu pocitu létání a volného pádu. Sportflight je určen zkušeným borcům. Rychlost vzduchu se v létací komoře pohybuje rychlostí větší než 270 km/hod. Své zkušenosti musíte před sportovním létáním prokázat a navíc si pro tuto zálibu musíte pořídit vlastní vybavení, které vás vyjde na několik tisíc.

Volný pád je často přirovnáván k jakémusi vzduchovému polštáři a většina lidí si jej užívá dosyta. Šimrání v břiše a nepříjemný tlak, jaký můžete zažít na zábavných atrakcích, vám při skydivu nehrozí. Pokud nejste těhotná žena, dítě mladší pěti let, osoba s váhou větší než 130 kilogramů nebo občan pod vlivem alkoholu či drog, v podstatě nic již nebrání létání ve vzduchovém proudu vyzkoušet. Dopřejte sobě a svým blízkým trochu adrenalinu a volně padejte znova a znova..

Autor úvodního obrázku: Kathy Smith

Autor obrázku v textu: Neil Walkerfacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑