Móda

Published on Září 25th, 2013 | by redaktor

Smart neboli chytré hodinky

Již během tohoto měsíce se chystá odhalit chytré hodinky několik velkých společností, patří k nim např. i Samsung. S odvoláním na důvěryhodné zdroje o tom informoval list Financial Times. Podobná zařízení plánuje uvést na trh také řada konkurenčních společností. Například Apple a Microsoft.

Jak budou vypadat nové chytré hodinky od Samsungu, zatím není jasné. Na obrázku je model S9110, který firma prodávala v roce 2009.
FOTO: Samsung

Jak budou vypadat nové chytré hodinky od Samsungu, zatím není jasné. Na obrázku je model S9110, který firma prodávala v roce 2009.

Spekulace o hodinkách zapadají do mozaiky informací, které se objevily již dříve. Samsung si totiž již před časem nechal patentovat „digitální elektronické zařízení ve formě hodinek, náramku či pásku kolem ruky“. Novinka se bude jmenovat Galaxy Gear.

Dá se ale předpokládat, že novinka bude umět telefonovat, posílat SMS zprávy, brouzdat po internetu a dostane některé funkce z vrcholných telefonů od Samsungu. Například technologii S Translator, která umožňuje v reálném čase překládat mluvený i psaný text, ale také bezdotykové ovládání.

S nápadem chytrých hodinek přišel jihokorejský elektronický gigant už v roce 2009. Model S9110 se ovládá pomocí 1,76palcového dotykového displeje, který nahradil tradiční hodinkový ciferník. Pro příjem a položení hovoru jsou na boku zařízení umístěna tři ovládací tlačítka.Telefonovat je s hodinkami možné díky zabudovanému reproduktoru s mikrofonem. Voláte podobně, jako s hlasitým odposlechem na běžném mobilním telefonu. Případně také pomocí bezdrátového handsfree, které se jednoduše připojí pomocí technologie bluetooth.

 

Zdroj: seznam.cz

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑