Business

Published on Listopad 13th, 2013 | by redaktor

Souboj pohlaví na pracovišti

Na chod společnosti mají ohromný vliv názory žen a mužů. Nejlepší variantou kolektiv skládající se z mužů i žen zároveň. Je jasné, že nezáleží pouze na pohlaví, ale také na věku, při vnímání pracovního kolektivu.

Někdy si lidé myslí, že mezi muži a ženami existuje mnoho rozdílností, což však nemusí být ani tak pravda. Lidé se hádají, mají spolu mnoho konfliktů, avšak i přes to je mnoho věcí spojuje. Podstatné je, aby spolu mohli lépe vycházet, a to nejen na pracovišti, ale i v osobním život, je hlavní pohled na věc. Každé pohlaví řeší jinak problémové situace.

Jakmile pracují v týmu pouze muži, většinou nebývá o agresivní chování a hádky, nouzi. Ptáte se, co je důvodem? Muži bývají velmi soutěživí a rádi jsou ve svém výkonu práce nejlepší. Co panuje mezi ženami? Jednoznačně jsou to pomluvy a takové to neustálé povídání. Ženy si velmi často závidí, pomlouvají se, ale také mezi nimi panuje často faleš. Po přečtení těchto řádků si zajisté řeknete, jaké pracovní prostředí je tedy vhodné? Měly by to být pracoviště, kde jsou zaměstnáni jak muži, tak i ženy. Smíšené kolektivy jsou i v poslední době, nejen z morálních důvodů, stále oblíbenější.

Pokud v jednom týmu pracují jak muži, tak i ženy, pak se dají dávat dohromady dokonce i jiné pracovní postupy. Ve většině případů je smíšený pracovní tým mnohem vyrovnanější z hlediska morálního, ale i pracovního, než kolektivy, v nichž působí pouze jedno z pohlaví. Muži i ženy mají jiný pohled nejen na situace v běžném životě, ale dokonce i na pracovní úkoly. Ženy bývají komunikativnější a lépe udržují mezilidské vztahy. Kladou důraz na detaily a zvládají vykonávat několik činností najednou, obě dokončí ve výborné kvalitě. Ženy dokonce bývají trpělivější. Muži naopak milují analýzy a rádi pracují podle pravidel a řádů. Dokážou vytvořit systém a přemýšlet mnohem racionálněji. Z toho důvodu se mohou smíšené kolektivy mnohem lépe doplňovat a vytvářet dokonalejší pracovní prostředí.

Faktem však zůstává, že některé oblasti se hodí spíše pro ženy, jiné zase pro muže. V oblastech jako školství a zdravotnictví, pracují spíše ženy. Důvody mohou být jak ekonomické, tak ale i společenské. Řekněte si sami, chtěli byste vstoupit do týmu, kde budou pracovat pouze ženy?

 

Zdroj: http://www.csystem.cz/o-spolecnostifacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , , , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑