Vztahy

Published on Září 11th, 2013 | by redaktor

Správný muž aneb Jak to vidí žena?

Ahoj, pánové!  

Nechci se mermomocí drát na území, jež je vyhrazeno vám, ale domnívám se, že v Magazínu o správném muži nemůže chybět ženský úhel pohledu. Připouštím, že v této souvislosti by vás mohlo napadnout: „ Proč by to tak mělo být? Máte mnoho keců, a když nás dokonale zblbnete a my vám plníme všechno, co vám vyčteme z očí, utečete s prvním grázlem! Správného muže potřebujete leda na to, aby projevil soucit, když máte těžké srdce na toho grázla a nabídl vám své rámě, když se chcete vyplakat.“

Věřte, tak to není! My správné ženy dovedeme správné muže ocenit. S grázlem utečou jen ty výjimky, které vždy potvrzují pravidlo.

Tak tedy žádné definice ani poučky! Zejména proto že, každá žena má o správném muži svou vlastní představu. Kromě toho každá historická epocha považuje za správného muže někoho jiného. V době kamenné to byl nejspíš muž schopen ulovit největší zvíře. Antický muž trávil většinu času duchaplnými konverzacemi v lázních. Středověký rytíř se myl zřídkakdy, ale zato byl ochoten kdykoliv riskovat či položit za svou dámu život. Od dnešního správného muže se vyžaduje především úspěch (nebo peníze?) a svalnaté tělo. Svaly a cihličky na břiše muži získávají cvičením ve fitcentrech, růst svalové hmoty povzbuzují speciální výživou či doplňkovou stravou. Dnešní bodybuilding je ovšem od svého antického předchůdce na míle daleko. K osobnosti antického muže patřilo nejen vysportované a pěstěné tělo, nevyhnutná byla dávka jemnosti, vzdělanosti a jistá celková úroveň. Zdá se, že většina dnešních mužů ochotně převzala úlohu, kterou jim vnucuje doba, společnost a bohužel i ženy. Dnešní muži netouží poutat pozornost něžného pohlaví ušlechtilým zjevem, inteligencí či dokonce intelektuálností. Není to na škodu?

Jaký tedy má být muž ze začátku třetího tisíciletí? Ve škole se to neučí, ve státní ústavě tato problematika také není ukotvena. V praktickém životě všechno to MASCULINUS splývá do jednoho složitého celku. Jak má nebohý muž rozlišit ryzí od nepravého, aby zůstal věrný sám sobě a ve své identitě se necítil jako v cizí zemi nebo dokonce jak Alenka v říši divů?

Právě proto je JAK TO VIDÍ ŽENA tak důležité. Pro nás, správné ženy, JAK TO VIDÍ CHLAP, totiž rozhodně důležité je!facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑