Vztahy

Published on Září 23rd, 2013 | by redaktor

Správný muž by měl…!

Některé náležitosti, již z principu, patří do kompetence muže. Opravit kapající vodovodní kohoutek, vyměnit žárovku či namazat vrzající panty by měl zvládnout i manažer nadnárodní společnosti. A jestliže to nesvede, jako muž logicky selhává.

Já vím, máte protiargument: „VY NEUMÍTE VAŘIT!“ Uznávám. A jsou muži, kteří by si jaktěživo nemohli obléci vyžehlenou košili, kdyby si ji sami nevyžehlili. Všechno to ale závisí od způsobu života, který vedeme. Muž i žena musejí veškeré úsilí vynaložit na to, aby dovedli vydělat peníze, které mnohdy vystačí akorát na základní životní potřeby.

Ale i tak, muži i ženy, mají své povinnosti, které musejí zvládat. Tak tedy, ať vás ta vaše nemusí prosit. Nebo se to může vymstít právě vám. Na všechny ty malichernosti, na které si nedovede najít čas vy sám, si jednoho dne zavolá souseda, a jeho zručnosti a dovednosti se jí, zrovna když nebudete doma, můžou zalíbit.

Správný muž dovede vymalovat dům či poskládat novou nábytkovou stěnu, která dorazila v krabici. Vám mužům se to nemusí zdát důležité, jelikož pravidelně míváte své oblečení přehozené přes rotoped a jako dekorace vám postačí na stěně páskou přilepený plakát Davida Haselhoffa z období, kdy byl ještě mladý a hezký. Pro ženu je ale bydlení jedna z nejzásadnějších věcí v životě. A jestliže vy osobně jste schopen a ochoten aktivně přispět k realizaci jejich snů o bydlení svou vlastní zručností, vaše hvězda nezadržitelně vyletí do nebeských výšin.

Správný muž by měl mít pod palcem všechny domácí přístroje, tj. naladit novou televizi, nastavit automatické nahrávání jejího oblíbeného seriálu na videu, udržovat správný čas na všech hodinách v domě (i kdyby ty hodiny měly být atomové).

Žena nemá čas a přiznejme si ani chuť aktivně se starat o chod počítače. Počítač má prostě fungovat, tak nainstalovat počítačový program, nastavit tiskárnu, aktualizovat antivirus – to musíte zařídit vy! Správný muž to prostě zvládá od přírody.

Konvence obecně tolerují mužský odpor ke kuchyni a k vaření. Ale správný muž by měl vědět uvařit něco sám. Nemusíte zvládnout oběd o čtyřech chodech na vařiči. Stačí umět pár jídel, které budou originální a budou jen a jen vaše.

Zacouvat s autem do garáže či mezi stojící auta. Pro ženu je tato situace nejvíc stresující zážitek ze všech, a je jedno, jestli řídí nebo jen sedí vedle vás jako spolujezdec.  Neumocňujte její stres tím, že couváte mnohokrát a pokaždé zablokujete celou ulici, přičemž ostatním řidičům dáváte podnět, aby na vás nervózně vytrubovali. A největším faux pas je přenést na ženu celou svou odpovědnost tím, že ji pošlete navigovat. Řešení je jednoduché. Najděte si opuštěné parkoviště a nacvičujte.

Správný muž si v každé situaci poradí. Chce to jen neztrácet hlavu a nedělat paniku. Jedete třeba na dovolenou a pokazilo se vám auto. Je noc, venku prší a vy, ačkoliv jste správný muž, nemáte u sebe baterku. Nic se neděje. Zrovna v takových situacích můžete projevit, že vaše žena má po svém boku správného muže. A je přitom jedno, co navrhnete. Důležité je, abyste něco navrhl ihned. Jste přece muž, jenž se nebojí problémy řešit! Jestli se vám zdá, že nejrozumněji bude jít pěšky do nejbližší dědiny, udělejte to. Jestli je podle vašeho mínění lepší sedět v autě a čekat do svítání, taky dobré, ale musíte to vylíčit jako úplně nejideálnější řešení.

A není potřeba připomínat, že jednou z nejdůležitějších vlastností správného muže je vyznat se v mapě a najít cestu. Je na vás, abyste v mapě věděli najít alespoň tu silnici, po které zrovna jedete.

Umíte rozdělat oheň? Nebo se vám zdá, že tato dovednost je v dnešní době přebytečná? Co kdybyste ale šel se svou láskou stanovat? To hodláte bezradně pobíhat kolem čoudící kopy mokrého dřeva, zatímco ona bude toužebně opékat klobásu napíchnutou na rožeň očima?  Nemluvě o tom, že posezení u ohně rozhodně má něco do sebe.

Myslím, že tolik námětů, jak docílit, aby mužské ego v ženských očích neklesalo, nýbrž rostlo, bohatě postačí.

A jestli se vám nechce studovat, jak správně vymalovat dům, tak si na malování najměte firmu, a než to firma všechno zařídí, manželku či přítelkyni vezměte na dovolenou do luxusního hotelu, abyste nemuseli trénovat, jak se rozdělává oheň!facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags:


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑