Vztahy

Published on Září 10th, 2013 | by redaktor

Stačí láska k udržení vztahu?

Dle australských vědců k udržení šťastného vztahu, ať už manželského či pouze partnerského, nestačí jen láska. Vědci v Austrálii zjišťovali, jaký vliv mají na manželství vnitřní a vnější faktory. Podle výzkumu je jasné, že manželství může ovlivnit věk, ale také předchozí vztahy a to, zda je to vztah kuřáků či nekuřáků.

Mezi lety 2001 – 2007 bylo zjišťováno v cca 2 500 partnerských dvojicích, jaké jsou faktory, jež ovlivňují pouta a city, které mezi sebou dva mají. Vědci také zjišťovali, jaké byly příčiny rozvodů či rozchodů, v uvedených letech. Bylo zjištěno, že pokud je manžel o 9 a více let starší než jeho partnerka, je riziko, že se rozvedou, dvakrát vyšší než u jiných dvojic. Vysoké riziko rozvodu mají také lidé, kteří měli svatbu před tím, než jim bylo 25 let.

Svazek manželský i partnerský ovlivňují i potomci. Celá jedna pětina lidí, jež měli děti ještě před tím, než vstoupili do svazku manželského (bez rozdílu, zda byly děti společné či nikoliv), se rozešli ve srovnání s ostatními dvojicemi, jež neměly děti před uzavřením sňatku.

Faktem je také to, že ženy, které chtějí děti mnohem více než jejich partneři, mají větší pravděpodobnost, že se v budoucnu rozvedou.

Ve vztahu mají také obrovskou roli rodiče partnerů. Lidé, kteří jsou z rozvráceného manželství, mají větší riziko, že se i ve svém manželství rozvedou. Jedná se až o 16 % partnerů. Toto číslo se dá porovnat s 10 % párů, jejich rodiče nejsou rozvedeni.

Páry, jež už jsou v manželství podruhé nebo potřetí, mají velmi vysokou pravděpodobnost rozvodu. Až 90 % takových partnerů se zřejmě rozvede znovu. Pokud jsou muž a žena ve sňatku manželském oba poprvé, mají pravděpodobnost rozvodu mnohem nižší.

Velkou roli v partnerském vztahu mají také peníze. Bylo zjištěno, že až 16 % lidí, kteří přiznali, že na tom nejsou po finanční stránce zrovna dobře, mají také větší riziko rozvodu. Důvodem pro rozvod může být totiž také dlouhodobá nezaměstnanost jednoho z partnerů. Dvojice, které mají příznivou finanční situaci, mají rozvodovost ve výši pouze 9 %. Vztah se může také zničit párům, kde je jeden z partnerů kuřák.

Zdroj: http://relax.lidovky.cz/rumunsko-oblibena-rozvodova-destinace-d9d-/vztahy.aspx?c=A110816_120503_vztahy_glu

Pouze nízké procento lidí se rozvádí kvůli počtu dětí, zaměstnání partnerky nebo věku potomků.

A jaký je váš názor na rozpad vztahu? Co je podle vás jeho největší příčinou?facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑