Hry

Published on Září 12th, 2013 | by redaktor

Stane se půjčování her na Steamu realitou?

Ano, stane. A možná už během tohoto roku. Uzavřená beta pro vybrané uživatele přitom odstartuje už příští týden. Jak to bude celé fungovat…?

Vezmeme to hezky popořadě. Připravovaná funkce ponese název Steam Family Sharing a v podstatě se jedná o variaci na službu pro Xbox One, která měla původně umožnit sdílení Xbox titulů mezi přáteli a rodinou, tu však Microsoft krátce po oznámení zrušil. Škoda.

Ve Valve se toho zjevně rozhodli využít, nicméně jdou na to trochu jinak. Svým až 10 přátelům a rodině tak nebudete moci půjčit hry jednotlivě. Ale nezbude vám nic jiného, než umožnit jim přístup resp. stažení celé své knihovny. V danou chvíli ji však může využívat pouze jeden uživatel, ostatní mají smůlu. Tedy kromě vás. Jako majitel účtu totiž máte na přístup do knihovny a hraní přednostní právo. Takže, jestli se rozhodnete hrát některou ze svých her ve stejnou chvíli jako váš kamarád, služba mu to nedovolí. Bude  zkrátka muset počkat, nebo si hru rovnou koupit.

Pokud si kladete otázku, jak to bude s ukládáním pozic? Co když o ně přijdu? Ničeho se nebojte. Fakt, že hru si kromě vás zahraje i někdo jiný, vaše savy neovlivní. Každý hráč má své vlastní.

Celé to zní opravdu skvěle. Někdo ale může mít problém s tím, že půjčování her se vztahuje výhradně na Steam tituly. Nikoliv na hry, které pro hraní vyžadují aktivační klíč třetích stran viz, Ubisoft (Uplay) nebo EA (Origin).facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑