Kultura

Published on Září 14th, 2013 | by redaktor

Summer Time Camps – tak trochu jiný tábor

Doby pionýrských táborů jsou nenávratně pryč. Mnoho z nás na ně má nemálo vzpomínek. Po revoluci se najednou roztrhl pytel s nabídkou neobvyklých letních táborů. Pro děti i rodiče dozajista velmi dobrá zpráva. Určitě jste někdy slyšeli o táborech s koňmi, indiánských táborech, počítačových táborech nebo táborech s nějakým dějem, průběhem, jako například hledání pokladu.

Napadlo Vás už ale někdy, že děti se mohou v létě i něco naučit? Spojením nebolestivé výuky angličtiny formou hry a klasických táborových radovánek vznikl zcela nový typ letních táborů – Summer Time Camps.

O co přesně se jedná? Co se týče programu, jedná se o zcela obyčejný tábor. Děti chodí sportovat, koupat se, hrát bojovky nebo křepčit na diskotéku. Je tu ale jeden velký rozdíl. Děti na tábor přijedou z různých koutů Evropy. Běžně se tedy stává, že na jednom táboře se sejde němec, čech, angličan, španěl nebo ital.

Vedoucí také nejsou zrovna tradiční. Většinou se jedná o anglické rodilé mluvčí, popřípadě české lektory angličtiny. Program tábora, hry a veškerá komunikace se skládá z angličtiny na různých stupních znalostí. Dětem, které zase tolik neumějí se pomáhá. Cílem táborů Summer Time Camps je bezbolestně vzdělávat děti formou hry i během prázdnin a užít si plno srandy.

 

PROGRAM – Summer Time Camps.

Základem výukového programu jsou tři dopolední a dvě odpolední vyučovací hodiny, kdy lektor anglického jazyka (rodilý mluvčí) aktivně s dětmi pracuje v učebnách nebo při pěkném počasí třeba na terase či louce. Kurz je zaměřen zejména na prohloubení konverzačních schopností, aktivní vnímání řeči a přirozenou výslovnost. Důležité je nejen cizí řeči rozumět, ale také umět spontánně reagovat a hovořit. Vhodně je opakována i gramatika, která doplňuje hlavní zaměření kurzu. Kromě samotné výuky děti se svými lektory absolvují i ostatní program kurzu, jako je sportování, různé zábavné hry a soutěže, koupání, plavba na pramicích, výlety do okolí, táboráky, diskotéky a párty, a tak celé dny konverzují především anglicky.

Právě děti jsou díky svému věku schopny překvapivě rychle a přirozeně pojmout cizí řeč, včetně nových výrazů i výslovnosti, a tak neustálý přímý kontakt s angličtinou vede k rychlejšímu osvojování jazykových dovedností. Výukový pobyt je zakončen zábavným odpolednem, kdy každá skupina dětí spolu se svým lektorem prezentuje program (pohádky, scénky, anekdoty, písničky – vše samozřejmě anglicky), který si spolu v průběhu kurzu připravili. Zvláštní kouzlo má i poznávací výlet za krásami jihočeského kraje, kde děti cestou provází poutavý výklad a hry v angličtině. Lektoři jim nejen popisují okolí, ale později s nimi znovu opakují, co vše na výletě viděly, aby si procvičily své znalosti a uchovaly v paměti nevšední zážitky.

Mimo ČR se tyto tábory samozřejmě konají po celém světe. Například v Řecku, Kanadě, Austrálii, Německu, ale i Izraeli nebo Malaysii.

Tak co říkáte? Pošlete na Summer Time Camps své ratolesti? 🙂facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , , , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑