Móda

Published on Srpen 20th, 2013 | by redaktor

Švýcarské hodinky – značka kvality

Víte, co patří mezi nejkvalitnější výrobky na světě? Ano, jedná se o švýcarské hodinky. Někdo by mohl hodinky považovat pouze za módní doplněk, jiný ví, že jsou nezbytnou součástí dnešního hektického života. Na trhu jsou už skutečně mnoho let.
Hodinářství začalo již v 18. století. Právě od této doby vyráběly šikovné ručičky hodinářů přesné hodinky. V dnešní době jsou hodinkáři úspěšnými pokračovateli jejich šikovných předků. Švýcarské hodinky obsahují až 30 droboučkých součástí, díky kterým jsou dokonale přesné a spolehlivé. Tvorba hodinek trvá hodináři něco mezi 100 a 200 hodinami. Pokud se jedná o skutečně mistrovský kousek, pak výroba jednoho kusu může zabrat až 2 tisíce hodin. Právě to je jeden z důvodů, proč jsou některé hodinky tak drahé.

Aby byly výrobky opravdu kvalitní a spolehlivé, ve Švýcarsku existují zákony, které přikazují, že označení „Swiss made“ mohou mít pouze takové hodinky, jež byly vyrobeny z 50 % ze švýcarských součástek a jejich koncové úpravy byly prováděny ve Švýcarsku.

wenger-74704

Tento zákon je velmi střežený a v zemi jsou prováděny pravidelné kontroly jeho dodržování. Jejich hodinky nejsou pouze měřič času nebo módní doplněk, ale zlaté švýcarské hodinky mohou být také uchovatelem hodnoty.
Nejznámějšími švýcarskými značkami jsou Rolex, Wenger a Omega. Nosí je miliony lidí po celém světě. Hodinky Rolex se mohou chlubit také vodotěsností a nastavením dvou časových pásem. Luxusní náramkové hodinky vyrábí tato firma již od r. 1905. Bohužel patří tato značka mezi často padělatelnou. Hodinky Wenger jsou velmi odolné a vyrobeny z opravdu kvalitního materiálu. Není se čemu divit, jedná se o společnost, která vyniká výrobou armádních nožů. Jelikož má armáda nejen kvalitní nože, ale také hodinky, nemusí se jejich majitelé zamýšlet nad otázkou kvality. Firma Wenger vyrábí hodinky dámské, pánské, ale také doplňky k hodinkám.  Společnost nabízí značkové řemínky, sklíčka, stěžejky nebo dárkové sety. Hodinky značky Omega mají extrémní odolnost proti různým změnám teplot, magnetickému poli, ale také proti vibracím. Firma Omega je na trhu již více než 150 let a za tu dobu si na něm vybudovala silnou pozici. Nositelé těchto hodinek jsou považováni za moderní, vkusné a luxusní.

A jaké hodinky máte vy? Souhlasíte s tím, že jsou švýcarské hodinky excelentní kvality?facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑