Technika

Published on Říjen 23rd, 2013 | by redaktor

Top fotomobil

Nokia přichází na trh s novinkou, která si zaslouží svůj obdiv. Nokia Lumia 1020 má ambice stát se nejlepším fotomobilem na trhu. Dopomoct by k tomu měla podle výrobce řada chytrých funkcí, šikovné příslušenství a v neposlední řadě snímače s doslova monstrózním rozlišením – 41 megapixelů.

Nokia Lumia 1020, má velký dotykový displej (4,5 palce) s rozlišením 1280 x 768 obrazových bodů. Pod taktovkou operačního systému Windows Phone 8 pak pracuje dvoujádrový procesor Snapdragon S4 s frekvencí 1,5 GHz. Ten má k dispozici 2 GB operační paměti a 32GB úložný prostor. Ve výbavě nechybějí ani bezdrátové standardy WiFi a Bluetooth. Dominantou je pak optika Carl Zeiss, která je vybavena optickou stabilizací.

Zajímá Vás k čemu je takto obří rozlišení dobré? Vždyť takto vysoké rozlišení nenabízí žádný jiný telefon a dokonce ani kompakty či digitální zrcadlovky. Právě technologie PureView však dokáže se snímačem pracovat velmi obstojně, především v oblasti redukce šumu. K telefonu je možné přikoupit i šikovné příslušenství. Řeč je například o Camera Gripu, který prodlouží výdrž baterie a zároveň ploché tělo telefonu vytvaruje, aby při focení lépe padlo do ruky. Díky gripu je možné navíc přidělat i stativ.

Jak to bude vypadat v praxi se můžeme zatím asi jen domnívat. Troufám si však říct, že tento stroj, bude opět novým krokem v digitálním  světě, kde konkurence bude mít opravdu co dělat, aby tohoto šikulu překročila.

 facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑