Kultura

Published on Říjen 3rd, 2013 | by redaktor

VI. České hlavičky 2012

Dne 17. 10. 2012 se náš Dramatický kroužek účastnil akce s názvem „České hlavičky“, což byla výjimečná příležitost. Oblékli jsme si společenské oblečení, děvčata popadla kabelky a vyrazili jsme do Mahenova divadla.

Soutěž „České hlavičky“ je pořádaná k roku 2013 již 7. rokem a vždy se v ní udílí ceny v různých kategoriích, jak biologických, tak technických.

Máme tu kategorii Merkur, která se zabývá úspěchem v Ekonomice a podnikání. Tuto kategorii toho roku vyhrál chlapec jménem Ondřej Židek, který se zabývá telekomunikacemi a jednotlivými operátory u mobilních telefonů. Shrňme to tak, že svým blízkým dává možnost využívat co nejlépe a nejlevněji svůj telefon. Získal cenu VŠE.

Dále tu je kategorie Genus, který vyhrál další chlapec se jménem Michal Šrámek. Jeho cena spočívala v paleontologickém výzkumu v jeho okolí, konkrétně na okraji obce Černice u Loun. Získal cenu EKOKOM a.s.

Jako další kategorii bych měla jmenovat Ingenium, která se zabývá Informačními technologiemi a komunikacemi. Zde se nám objevili hned dva vítězové.  Prvním z Nich je Marek Novák, který dal možnost vzniku projektu PROTEUS, což je multifunkční zařízení pro vývoj a servis elektroniky a bázi mikrokontrolerů PIC. Druhým z nich je Lukáš Červenka, který zařídil „propojení optimalizačních programů s kvantověchemickými softwarovými balíky“.

Kategorie číslo čtyři je Futura, která, jak už název vypovídá, se zabývá budoucností, konkrétně řešením budoucnosti. Zde byli vítězové opět dva, ovšem oceněna byla kolektivní práce nejenom mezi nimi. Jedná se o Miloše Jedličku a Václava Hollera, kteří se zabývají vývojem a pokrokem mechanických 3D tiskáren.

Jako poslední kategorii uvedu letos nepoužitou Abraxan, která je přímo uváděna jako „Vstupenka do vědy“. Jedná se v ní o Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Ne, že bych chtěla rýpat, ale nepřekvapuje mě, že se do této kategorie nikdo nenašel. Koneckonců, jsme hrdý Český národ. 😉 (Pozn. Tato kategorie byla letošním rokem poprvé nahrazena kategorií „Sanitas“, která se uděluje za odborné práce a projekty z oblasti přírodních věd, které se zabývají lidským zdravím, biologickými a chemickými pochody.)

Samotný zážitek je nevylíčitelný – to, že jsme tam mohli sedět a zúčastnit se, poslouchat vtipné připomínky moderátora Aleše Cibulky a na vlastní oči vidět stepování, houslové trio a Slovenskou zpěvačku Kristýnu, to bylo vskutku nezapomenutelné. Možná budu neomalená, ale jsem ochotna se s tím smířit, když vám prozradím, že všichni účinkující neúmyslně potvrdili, že jejich výstup je závislý na playbacku, ale pšš. 😉

Suma sumárum, byl to nezapomenutelný zážitek a já se těším, až opět někam půjdeme a já se s vámi budu moci podělit o zážitky „ze zákulisí“. 🙂facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags:


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑