Sport

Published on Srpen 29th, 2013 | by redaktor

Vyzkoušejte Krav maga – boj zblízka

Jste nadšenci do bojových sportů a hledáte způsob, jak vybouřit nahromaděný stres a přebytečnou energii? Krav maga je systém sebeobrany vyvinutý v Izraeli, který vás nadchne! Policie, obranné síly a bezpečnostní složky využívají tuto techniku pro boj zblízka. V tamních školách je Krav maga vyučováno tak, aby žáci byli připraveni na neúprosný boj. V Izraeli Krav maga rozhodně není brán jako sport, ale důležitá součást života v Izraeli. V našich poměrech se ale dá říci, že Krav maga je zatím vnímán jako volnočasová aktivita, díky které můžete získat užitečné dovednosti a zlepšit fyzičku.

Krav Maga combatCvičení pro pevné tělo i ducha

Zřejmě nikdo se nevyhne občasnému konfliktu s otravnými nebo agresivními spoluobčany. Představa, že to nebudete vy, kdo přijde domů s chybějícími zuby nebo zářivě modrými monokly, je více než lákavá. Rozhodnete – li se naučit se Krav maga, pak čekejte, že v simulacích boje budete připravováni na situace, ve kterých jste v nevýhodě. Budete se učit ubránit ozbrojenému protivníkovi nebo více protivníkům najednou. Tato technika využívá a vychází z přirozených reflexů. I když se Krav maga neřídí žádnými pravidly, preferovaný způsob sebeobrany je takový, aby došlo k co nejmenším škodám na zdraví vás a dokonce i vašeho protivníka.

Workshopy a kurzy

Krav maga není žádná hra. Pokud se budete tomuto odvětví věnovat, rychle se naučíte systém sebeobrany, který můžete použít v reálném životě. Zbystří se vaše pozornost a naučíte se improvizovaně reagovat na jakoukoli situaci, která by vás mohla ohrozit. Při trénincích se setkáte se silovými cvičeními nebo cviky, které zlepší vaši ohebnost a mrštnost. To znamená, že i vaše fyzická kondice půjde hodně rychle nahoru. Vybavení pro trénink Krav maga není nijak náročné. Postačí vám vesta s chrániči, suspenzor a sportovní oblečení. Pro pány, kteří se rádi dobijí baterky mezi chlapy, se pořádají víkendové nebo týdenní intenzivní kurzy Krav maga, které provázejí domácí i zahraniční instruktoři. Vaši snahu a získanou zdatnost ocení určitě i vaše drahá polovička. Vždyť která by nechtěla vedle sebe mít silného muže, který je se nebojí ji ochránit?

Autor úvodního obrázku: Fight Club Galatsi – centrum gym

Autor obrázku v textu: Krav Maga academy Combatfacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , , , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑