Vztahy

Published on Srpen 22nd, 2013 | by redaktor

Vztah na dálku

Láska, nebo přítěž? Spousta lidí si myslí, že vztah na dálku je nefungující vztah, ale to nemusí být vždy pravdou. Někteří si tento způsob vztahu velmi chválí, jiní právě vztahem na dálku velmi trpí. Vždy je to individuální. Často bývá největším důvodem volby tohoto vztahu práce. Jak tomu bývalo dříve? Většinou si muž zvolil zaměstnání, žena se pak musela přizpůsobit a přestěhovat se k němu. V dnešní době už tomu tak není, jelikož každý člověk si vybírá zaměstnání dle svého a volba partnera většinou volbu zaměstnání nijak neovlivňuje.

Vztah na dálku může mít výhody i nevýhody. Mezi přední nevýhody může patřit vzdálenost, díky které si dva lidé mohou po čase připadat odcizení. Rizikem je samozřejmě také to, že jeden z partnerů může potkat někoho jiného. Někoho, kdo mu bude pořád nablízku, a s kým se bude cítit velmi příjemně. Co může být výhodou?  Někomu může právě dálka vyhovovat, především kvůli pohodlnosti. Jsou lidé, jež si nedovedou představit soužití vedle člověka opačného pohlaví. Vzájemná tolerance tvoří obrovskou součást našich partnerských životů.

Tento způsob vztahu není jednoduchý. Naštěstí v dnešní době existuje několik způsobů jak být s lidmi v kontaktu. Většina lidí využívá nejen mobil, ale také skype, icq či sociální sítě. Díky těmto moderním technologiím si můžeme připadat si, jako kdybychom byli v blízkosti svého partnera. Vždy je důležité udržovat kontakt. Ztráta kontaktu vede ke ztrátě partnera.

Důležité je také posílání fotografií. Mít stále na očích osobu, kterou milujete a s níž, ať už z jakéhokoliv důvodu, nemůžete právě být. Dávejte svému okolí najevo, že jste zadaní. Mějte partnera na ploše mobilu, notebooku či v rámečku na pracovním stole. Posílejte si aktuální fotografie, alespoň tak můžete mít pojem o tom, jak váš partner právě teď vypadá, pokud jste ho už několik týdnů neviděli.

Vztah na dálku není jednoduchá záležitost, ale vždy záleží na obou lidech, proto se snažte zamyslet nad všemi riziky, které může přinést před tím, než se do něho vůbec pustíte.

A co vy, dokázali byste žít s někým na dálku? Co by vám ve vztahu určitě chybělo a co by bylo naopak pozitivem pro tento vztah?facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑