Zdraví

Published on Listopad 18th, 2013 | by redaktor

Zatočte s chřipkou

Začíná zimní počasí a vy pociťujete únavu, nachlazení a bolesti celého těla? Pravděpodobně na vás útočí chřipka. Zasáhněte dříve než bude pozdě!

Chřipka není taková maličkost, jak se může na první pohled zdát. Jedná se totiž o celkem závažnou nemoc, která především v tomto období, postihuje několik set tisíc lidí. Příčin onemocnění může být hned několik. Jednak za její vznik může stát životní styl, změny teplot, výskyt bakterií, ale také menší odolnost organismu.

Pokud u vás již chřipka propuká, nejprve změňte svůj jídelníček. Jestliže se necítíte dobře, pak se do léčení této ohavné nemoci pusťte nejlépe ihned. Nezáleží na tom, jestli se jedná přímo o chřipku nebo začínáte být pouze nachlazený, podstatné je rychle reagovat. Inkubační doba viru jsou 2 – 3 dny. Po této době nemoc propuká v mnohem větší míře. Pokud však rychle zasáhnete, může mít vyhráno.

Doporučuje se konzumace následujících potravin:

Houby – Houby mají léčivé účinky. Jejich síla je známá již po několik století. Houby totiž obsahují látky, které umí ničit infekce a dále vyrovnávat imunitu člověka. Vhodné je, když si člověk dělá zásoby hub již před tím, než začne sezóna těchto virových onemocnění. Houby by se měly konzumovat pravidelně a být jakousi prevencí. Je dobré, když si člověk na konzumaci hub zvykne, a tak pokud začnete pravidelně vařit asijskou kuchyni, může se vám zlepšit obranný mechanismus.

Česnek. Přírodní antibiotikum – Česnek, působí blahodárně nejen proti chřipce, ale také pokud trpíte onemocněním dýchacích cest. Nejlepší účinek na člověka má pokud ho budete konzumovat syrový, tedy bez jakýchkoliv tepelných úprav. Pokud již začínáte trpět nachlazením, konzumujte česnek v syrové podobě 3x denně a určitě bude vašemu tělu po pár dnech lépe.

Šťáva z černého bezu – Šťáva je přírodním antioxidantem, který má nejen výbornou chuť, ale zároveň působí pozitivně při propuknutí zánětů. Při onemocnění se doporučuje konzumovat 2 čajové lžičky sirupu 4x denně asi 3 – 4 dny.

Losos – Losos vám dokáže zlepšit obranný mechanismus proti chřipce a onemocnění dýchacích cest. V těle se totiž zvyšuje, díky jeho konzumaci, vitamín D, který lidský organismus potřebuje zejména v zimních měsících, neboť v létě do těla vchází díky působení slunečních paprsků na kůži.

Dodržujte dostatečné množství spánku, odpočinku, ale také se vhodně stravujte, aby mělo vaše tělo dostatečné množství vitamínů po celý rok. Je přeci zbytečné trávit zimní večery v posteli a s teploměrem u ruky, když můžete nemoci předejít pomocí přírodních léčiv. Nebo máte jiné prostředky, jež vám pomáhají v boji s nachlazením?

 

Zdroj: http://www.forexample.cz/storage/200901211851_fan1004021_450x338.jpgfacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags: , , ,


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑