Kultura

Published on Říjen 2nd, 2013 | by redaktor

Zemřel Tom Clancy, slavný autor špionážních thrillerů

Ve věku 66 let zemřel známý a uznávaný autor techno thrillerů Tom Clancy, který má na svém kontě 64 vydaných titulů s celkovými prodeji přesahujícími 100 000 000 výtisků. Poslední, dosud nevydaná kniha Command Authority se objeví v obchodech 3. prosince tohoto roku.

Tento bývalý pojišťovák však nedobyl pouze literární, ale i filmový a herní svět. Několik děl jako Vysoká hra patriotů nebo Hon na ponorku, se tak dočkalo hollywoodského zpracování. Hlavních rolí se zhostili taková jména jako Harrison Ford, Morgan Freeman, Sean Connery nebo Ben Affleck (kdyby čirou náhodou někdo nevěděl).

Souhrnné tržby všech filmových zpracování Clancyho knih pak dosahují $790 000 000. Připravovaný snímek Jack Ryan s Chrisem Pinem v hlavní roli, tuto částku ještě podstatně navýší (doufejme).

Clancy rovněž v roce 1996 spoluzaložil studio Red Storm Entertainment, díky němuž zavítal i do herního průmyslu. Společnost následně odkoupil francouzský vydavatelský dóm Ubisoft za dosud nespecifikovatelných XY milionů dolarů. Přívlastkem Tom Clancy se tak honosí hned několik herních značek – Ghost Recon, Splinter Cell, EndWar, HAWX, Rainbox Six nebo připravovaná multiplayerová záležitost Division.

Tom Clancy sice prohrál svůj boj s těžkou nemocí, ale to nic nemění na tom, že nejen v autorské historii za sebou zanechal pozoruhodně velkou stopu, která jen tak nezmizí.facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Tags:


About the AuthorNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zpátky nahoru ↑